Lot 53: FERDINAND BOBERG, 1860-1946, TVÅ ST 'Kvarnen på

Est: kr0 SEK - kr3,000 SEKSold:
Crafoord AuktionerLund, SwedenMay 18, 2013

FERDINAND BOBERG, 1860-1946, TVÅ ST
'Kvarnen på Waldemarsudde'. Signerad och daterad 1943. Blyerts och krita på papper, 20,5x17 cm. Stämplad a tergo ' För Frankrikes barn 1943'. 'Paris. Detalj av huvudportalen på notre Dame.' Signerad och daterad 1927-40. Blyerts på papper, 20x5x16,5 cm. (D).

Kvalitetsauktion

Crafoord Auktioner
May 18, 2013, 12:00 PM CET

Clemenstorget 7, Lund, 222 21 , SE