Lot 404: Erik Olson 1901-1986. "Vårsol". Signerad E Olson

Est: kr30,000 SEK - kr40,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenJune 12, 2013

Erik Olson 1901-1986. "Vårsol". Signerad E Olson samt a tergo daterad och betitlad 21/3 1920. Olja på pannå, 33,5 x 24.
English Text: Signed E Olson. Oil on panel, 33.5 x 24 cm. A tergo skiss.

Important Sale

Auktionskammare Uppsala
June 12, 2013, 12:00 PM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE