Lot 434: Erik Olson 1901-1986. "Landskap från Bretagne".

Est: kr6,000 SEK - kr8,000 SEK
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenJune 12, 2013

Erik Olson 1901-1986. "Landskap från Bretagne". Signerad och daterad Erik Olson 29 samt signerad, daterad och betitlad a tergo. Olja på pannå, 22 x 32,5.
English Text: Signed and dated Erik Olson 29. Oil on panel, 22 x 32.5 cm.

Important Sale

Auktionskammare Uppsala
June 12, 2013, 12:00 PM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE