Lot 975: Emiliya Yakovlevna Shanks Ryssland 1857-1936.

Est: kr20,000 SEK - kr25,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenJune 05, 2008

Emiliya Yakovlevna Shanks Ryssland 1857-1936. Flicka med docka. Signerad E. Shanks. Olja på pannå, 34 x 28. Färgbortfall, smärre spricka.

Important Sale

Auktionskammare Uppsala
June 05, 2008, 11:00 AM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE