Lot 646: D - INGE SCHIÖLER 1908-1971 Solbränt landskap

Est: kr200,000 SEK - kr250,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenApril 13, 2011

D - INGE SCHIÖLER 1908-1971 Solbränt landskap Stämpelsignerad Inge Schiöler. Olja på duk, 66 x 73 cm. Intygad på baksidan av Joyous Schiöler och Gunnar Hjorthén Utförd 1970 Gunnar Hjorthén nr 577 PROVENIENS Galerie God Konst, Göteborg UTSTÄLLD Inge Schiöler, Statens museum for kunst, Köpenhamn 1972, nr 107 Inge Schiöler...

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
April 13, 2011, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE