Lot 839: Christian Berg, Aggressiv och vikande form

Est: kr40,000 SEK - kr45,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenApril 25, 2013

Christian Berg, Aggressiv och vikande form CHRISTIAN BERG 1893-1976 Aggressiv och vikande form Signerad och numrerad C. B. Ex. 3. Mattslipad och svartpatinerad brons, höjd inklusive stensockel 29,5 cm. Utförd

Moderna

Stockholms Auktionsverket
April 25, 2013, 01:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE