Lot 2383: Carl Skånberg, Vy över Stockholm CARL SKÅNBERG

Est: kr20,000 SEK - kr25,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenDecember 05, 2012

Carl Skånberg, Vy över Stockholm CARL SKÅNBERG 1850-1883 Vy över Stockholm Signerad och daterad Carl Skånberg 1876 Olja på papp-pannå, 30 x 46 cm. PROVENIENS: Grosshandlare Albert Grumme, Stockholm

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
December 05, 2012, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE