Lot 932: Carl Kylberg, Park CARL KYLBERG 1878-1952 Park

Est: kr125,000 SEK - kr150,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenApril 25, 2013

Carl Kylberg, Park CARL KYLBERG 1878-1952 Park Signerad CK. Olja på pannå, 41 x 51 cm. Utförd 1916-20 PROVENIENS Gunnar Samuelssons samling, Stockholm UTSTÄLLD Carl Kylberg, Liljevalchs Konsthall

Moderna

Stockholms Auktionsverket
April 25, 2013, 01:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE