Lot 2484: CARL FREDRIK AAGAARD Danmark 1833-1895 Solbelyst

Est: kr18,000 SEK - kr20,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 29, 2008

CARL FREDRIK AAGAARD Danmark 1833-1895 Solbelyst landskap med koja Signerad och daterad C F Aagaard 20 August 1890. Olja på duk, 81 x 52,5 cm. Signed and dated. Oil on canvas.

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
May 29, 2008, 12:00 AM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE