Lot 1993: - CARL BRANDT 1852-1930 Norrländskt vinterlandskap

Est: kr15,000 SEK - kr18,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 26, 2009

- CARL BRANDT 1852-1930 Norrländskt vinterlandskap - motiv från Kiruna Signerad och daterad C. Brandt 1915. Olja på duk, 72,5 x 93 cm. Läs mer

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 26, 2009, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE