Lot 2200: Björn Ahlgrensson, Gråstämning uppe från höjderna

Est: kr100,000 SEK - kr125,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenDecember 05, 2012

Björn Ahlgrensson, Gråstämning uppe från höjderna BJÖRN AHLGRENSSON 1872-1918 Gråstämning uppe från höjderna Signerad och daterad Björn Ahlgrensson 1905 Tempera på duk, 51 x 94 cm. Slutet av 1800-talet var en ...

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
December 05, 2012, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE