Lot 3242: *BEAUME, JOSEPH

Est: CHF 6,000 - CHF 9,000
Koller AuctionsZurich, SwitzerlandMarch 13, 2008

BEAUME, JOSEPH
(Marseille 1796 - 1885 Paris)
Flower oracle
Oil on canvas. Signed lower left: Beaume.
82.2 x 66.2 cm.

BEAUME, JOSEPH
(Marseille 1796 - 1885 Paris)
Blumenorakel.
Öl auf Leinwand. Unten links signiert: Beaume.
82,2 x 66,2 cm.

März 2008

March 13, 2008, 10:00 AM EST

Hardturmstrasse 102, Zurich, 8031, CH