Lot 1402: BARBRO oSTLIHN 1930-1995 New Jersey Zink Signerad

Est: kr50,000 SEK - kr60,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 02, 2007

BARBRO oSTLIHN 1930-1995 New Jersey Zink Signerad och daterad ostlihn 1967. Olja pa duk, 196 x 145 cm. PROVENIENS Konstnorens familj UTSToLLD Tibor de Nagy Gallery, New York 1968 Galerie Buron, Stockholm 1968 Galerie Aronowitsch, Stockholm 1976 Moderna Museet, Stockholm 1984 Barbro ostlihn en retrospektiv, NorrKOp...

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
November 02, 2007, 10:00 AM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE