Lot 150: AZZEDINE ALAÏA, Paris, klänning, 1980-tal,

Est: kr3,500 SEK - kr4,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenFebruary 14, 2011

AZZEDINE ALAÏA, Paris, klänning, 1980-tal, grafitgrå viskos, pingvinärm, mer än rundskuren kjol, etikettmärkt ALAÏA PARIS, enligt etikett storlek FR 42, mått: övervidd 89 cm, midjevidd 74 cm, pingärm 46 cm, dolt blixtlås mitt bak 43 cm, kjollängd mitt bak 80 cm; obetydligt slitage

Fashion & Lifestyle

Stockholms Auktionsverket
February 14, 2011, 05:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE