Lot 767: Axel Olson, Kroginteriör - Berlin AXEL OLSON

Est: kr150,000 SEK - kr175,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenApril 25, 2013

Axel Olson, Kroginteriör - Berlin AXEL OLSON 1899-1986 Kroginteriör - Berlin Signerad och daterad Ax. Ohlson Berlin -22. Olja på duk, 34 x 43 cm. Stämplad på baksidan av konstnärens son

Moderna

Stockholms Auktionsverket
April 25, 2013, 01:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE