Lot 2476: AUGUST KNIP Holland c. 1819-1860 Stallinteriör med

Est: kr30,000 SEK - kr35,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 28, 2009

AUGUST KNIP Holland c. 1819-1860 Stallinteriör med två hundar Signerad A. Knip. Olja på oval pannå, 56 x 47 cm. Signed. Oil on oval panel. PROVENIENS: Prince Demidoff Collection, Paris, 1870

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
May 28, 2009, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE