Lot 68: (Anvers, Icono-topographie) - VERRIJK, Dirk

Est: €1,500 EUR - €2,000 EURSold:
Arenberg AuctionsBrussels, BelgiumDecember 06, 2011

(Anvers, Icono-topographie) - VERRIJK, Dirk (1734-1786).- Zicht op de Meir te Antwerpen, in de richting van de Meirbrug. ANTWERPEN, 1768 Gewassen pentekening van grijze inkt op papier, 26,0 x 38,6 Getekend en gedateerd J. Verrijk del. ad viv. 1768 links op vensterluik (kleine bruine vlek onderaan links). Onder passe-partout, glas en houten omlijsting. Interessant straatperspectief genomen ter hoogte van de Huidevetterstraat (rechts) en de Twaalfmaandenstraat (links), kijkende naar de achterzijde van het Calvariekruis op de Meirbrug. Rechts boven de huizenrij bemerkt men het dakvolume van de dwarsbeuk van de voormalige Karmelietenkerk. Het bronzen corpus van het Kruis werd gegoten in 1635, de Calvarie zelf werd in 1797 verwijderd. Teneinde de gevels der huizen te kunnen tonen zag de kunstenaar zich wellicht genoodzaakt om het zicht in de straat te verbreden waardoor het perspectief enig geweld is aangedaan. In de catalogi van de antwerpse veilingen Van Schorel (1774) en Dormer (1777) komen talrijke tekeningen met zichten van Mechelen en Antwerpen voor en waarschijnlijk is ons blad daar één van. # SCHULTE, A.G.- Dirk Verrijk 1734-1786 Schetsen en tekeningen. De Baronie van Breda, België en Noord-Frankrijk. Alphen a/d Rijn, 1981, n° 80 (verkeerdelijk beschreven als zicht in de Keizersstraat te Mechelen). --> Vue de la rue du Meir au centre d'Anvers ca 1760 Lavis d'encre grise sur papier. Signé et daté. Sous passe-partout, vitre et cadre.

Old & Modern Books, Travel, Maps & Prints

Arenberg Auctions
December 06, 2011, 01:30 PM CET

Wolstraat 19/2, Brussels, Brussels-Capital Region, 1000, BE