Lot 350: ANONYMOUS (Lucas II Franchoys (1616-1681) ?) ANONYMOUS (Lucas II Franc

Est: €1,500 EUR - €2,000 EURPassed
Bernaerts AuctioneersAntwerp, BelgiumMay 03, 2016

ANONYMOUS (Lucas II Franchoys (1616-1681) ?)
ANONYMOUS (Lucas II Franchoys? 1616-1681)
Portrait of a man leaning on a chair. Canvas.
Relined. 5 cm added on each side. Restored. Traces of wear. Covering varnish layer.
Provenance: Brussels Fine Art Museum, 1951.
113 x 99
Dutch Text: ANONIEM (Lucas II Franchoys (1616-1681) ?)
Portret van een man, leunend op een stoel. Doek.
Verdoekt. Stuk van 5 cm aan weerskanten toegevoegd. Restauraties en overschilderingen. Slijtagesporen. Dekkende vernislaag.
Herkomst: Brussel, Paleis voor Schone Kunsten, 1951.
Het oorspronkelijke werk van Antoon Van Dyck (1599-1641) bevindt zich in de Verenigde Staten (Van Dyck, Portret van een man leunend op een stoel, doek, ca.1620, 113.8 x 89.4, The Nelson-Atkins Museum, Kansas City, inv. 54820). Enkele andere versies, van navolgers en ateliersmedewerkers, zijn tevens gekend (bijvoorbeeld: Atelier Antoon Van Dyck, doek, na 1620, 123.5 x 99.5, ex-coll. Goudstikker, Christie's Amsterdam, 14-11-2007, nr. 20; naar Antoon Van Dyck, doek, na 1620, 113 x 82, bewaarplaats onbekend).
113 x 99
French Text: ANONYME (Lucas II Franchoys (1616-1681) ?)
Portrait d'un homme près d'une chaise. Toile.
Rentoilage. Agrandi. Restaurations et retouches. Traces d'usure. Vernis camouflant.
Provenance: Palais des Beaux Arts, 1951.
113 x 99

Payment & Shipping

Accepted forms of payment: MasterCard, Visa, Wire Transfer

Shipping

TBA

Art and Antiques - Old Masters Day 2

May 03, 2016, 07:00 PM CET

Verlatstraat 16-22, Antwerp, Antwerp, 2000, BE

Terms

29.0%

Bidding Increments

From:To:Increment:
€0€59€10
€60€399€20
€400€999€50
€1,000€1,999€100
€2,000€4,999€200
€5,000€9,999€500
€10,000€49,999€2,000
€50,000€99,999€5,000
€100,000+€10,000

Terms & Conditions

TBA

Shipping Terms

TBA

Credit Card

Payment by credit card is subject to an additional fee of 1.5%