Lot 752: ALVAR JANSSON 1922-1990 La Cena (Kvällsmåltiden)

Est: kr10,000 SEK - kr12,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenOctober 27, 2010

ALVAR JANSSON 1922-1990 La Cena (Kvällsmåltiden) Signerad AJ. Olja på duk, 98 x 137,5 cm. Utförd 1981 PROVENIENS Galerie Belle, Västerås november 1981 UTSTÄLLD Mat, Konshallen, Göteborg 1983-1984 Mål för ögat, Riksutställningar 1989-1992 Konstakademien, Stockholm 1993, avbildad i utställningskatalogen Galleri Astley...

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
October 27, 2010, 05:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE