Lot 2029: ALLAN ÖSTERLIND 1855-1938 Lekande barn sommar på

Est: kr6,300 SEK - kr8,400 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 27, 2008

ALLAN ÖSTERLIND 1855-1938 Lekande barn sommar på fäbodvallen Signerad och daterad Allan Österlind 1890. Olja på duk, 125,5 x 160 cm. Införselmoms på 12 % tillkommer på klubbat belopp

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 27, 2008, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE