Lot 96: AALTONEN, WÄINÖ, 1894-1966. Aino - Vadande kvinna.

Est: kr0 SEK - kr4,000 SEK
Crafoord AuktionerLund, SwedenDecember 01, 2012

AALTONEN, WÄINÖ, 1894-1966. Aino - Vadande kvinna. Grönpatinerad brons. Signerad och daterad 1925. Höjd 33 cm. (D).

Kvalitetsauktion

Crafoord Auktioner
December 01, 2012, 12:00 PM CET

Clemenstorget 7, Lund, 222 21 , SE