Gunnar Zilo Sold at Auction Prices

Figure painter, Portrait painter, Painter

    • Gunnar Zilo.
      Jun. 18, 2016

      Gunnar Zilo.

      Est: - kr300

      Gunnar Zilo. Kvinnoporträtt. Signerat och daterat 1944. Blyertsteckning. 20X16 cm. Några veck.

      Crafoord Auktioner
    • Gunnar Zilo 1885-1958. Stilleben. Signerad Zilo.
      Jan. 31, 2011

      Gunnar Zilo 1885-1958. Stilleben. Signerad Zilo.

      Est: - kr1,000

      Gunnar Zilo 1885-1958. Stilleben. Signerad Zilo. Olja på pannå, 55 x 46.

      Auktionskammare Uppsala
    • Gunnar Zilo (1885 Järstorp - 1958 Jönköping)
      Nov. 28, 2009

      Gunnar Zilo (1885 Järstorp - 1958 Jönköping)

      Est: - €1,200