Nalle Werner Sold at Auction Prices

  • Nalle Werner 1913-1981. "Kryss i tolv ton".
    Jun. 12, 2013

    Nalle Werner 1913-1981. "Kryss i tolv ton".

    Est: kr12,000 - kr15,000

    Nalle Werner 1913-1981. "Kryss i tolv ton". Signerad och daterad två gånger Nalle W -87 samt signerad och daterad a tergo. Olja på duk, 140 x 140.

    Auktionskammare Uppsala
  • NALLE WERNER 1913-1991 Signal Signerad och daterad
    May. 05, 2011

    NALLE WERNER 1913-1991 Signal Signerad och daterad

    Est: kr12,000 - kr15,000

    NALLE WERNER 1913-1991 Signal Signerad och daterad på baksidan Nalle Werner 1978. Olja på duk, 140 x 140 cm.

    Stockholms Auktionsverket