Lambert Werner Sold at Auction Prices

Painter, Sculptor

  • Lambert Werner 1900-1983. Figur kompositon.
    Mar. 05, 2013

    Lambert Werner 1900-1983. Figur kompositon.

    Est: kr1,000 - kr2,000

    Lambert Werner 1900-1983. Figur kompositon. Signerad och daterad Lambert Werner 49. Akvarell, 70 x 55 (dagermått).

    Auktionskammare Uppsala
  • LAMBERT WERNER 1900-1983 Stilleben Signerad och
    Apr. 28, 2009

    LAMBERT WERNER 1900-1983 Stilleben Signerad och

    Est: kr10,000 - kr12,000

    LAMBERT WERNER 1900-1983 Stilleben Signerad och daterad Lambert Werner -44. Olja på pannå, 92 x 73 cm. PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären av förutvarande ägare Moderna Kvalitén, Stockholms Auktionsverk, våren 2006, katalognr 807

    Stockholms Auktionsverket