Henri Cornelis Gerard Marie Verstijnen Sold at Auction Prices

Painter, Lithographer, Pastel Artist, Water colorist, Sculptor, Commercial artist

        • Poster by Henri Verstijnen - Jaarbeurs Utrecht
          Oct. 26, 2024

          Poster by Henri Verstijnen - Jaarbeurs Utrecht

          Est: €70 - €140

          Jaarbeurs Utrecht - 64x84,5, 1925 by Henri Verstijnen (1882-1940)

          Van Sabben Poster Auctions
        • Henri Verstijnen (niederländisch 1882-1940), Eule, Lithographie, signiert unten rechts, Lichtmaß 31x43cm, Rahmen 49x60cm, guter, altersbedingter Zustand.
          Sep. 07, 2024

          Henri Verstijnen (niederländisch 1882-1940), Eule, Lithographie, signiert unten rechts, Lichtmaß 31x43cm, Rahmen 49x60cm, guter, altersbedingter Zustand.

          Auktionshaus Demessieur
        • Poster by Henri Verstijnen - Shell Autoline
          Jun. 29, 2024

          Poster by Henri Verstijnen - Shell Autoline

          Est: €1,100 - €1,500

          Van Sabben Poster Auctions
        • Henri Verstijnen (1882 - 1940) Drie eksters op dennentak
          Jun. 17, 2024

          Henri Verstijnen (1882 - 1940) Drie eksters op dennentak

          Litho. B 15 x 13.8 / 27 x 26 cm

          Veilinghuis Onder de Boompjes
        • Henri Verstijnen (1882-1940)
          Feb. 08, 2024

          Henri Verstijnen (1882-1940)

          Est: €100 - €200

          Henri Verstijnen (1882-1940) ‘Zilverreiger’, in potlood gesigneerd ‘Henri Verstijnen’ r.o. en geannoteerd l.o.

          Vendu Rotterdam
          Jan. 23, 2024

          Henri Verstijnen (1882-1940)

          Est: €300 - €400

          Folder containing approximately 60 works of art by Henri Verstijnen (Sukabumi 1882 - Scheveningen 1940). Among other illustrations, many depictions of animals

          Ald Fryslan
        • Henri Verstijnen (1882 - 1940) Kwartel
          Jun. 19, 2023

          Henri Verstijnen (1882 - 1940) Kwartel

          Litho, mogelijk opgehoogd, r.o. in de plaat gesigneerd. A/B 14.5 x 17.5 / 27.5 x 30.5 cm

          Veilinghuis Onder de Boompjes
        • Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). "Zilverreiger".
          May. 25, 2023

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). "Zilverreiger".

          Est: €60 - €80

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). "Zilverreiger". Woodcut, 35,8x24 cm., signed "H. Verstijnen", titled and "houtsnede handdruk" in pencil, monogrammed in the block, on Chines, tipped on mount. - Some defects in blank margins. AND 2 lithogr. calendar lvs. by the same: "Wit konijn" and "Witte Parelhoenders".

          Bubb > Kuyper: Auctioneers of Books, Fine Arts & Manuscripts
        • HENRI VERSTIJNEN
          Apr. 18, 2023

          HENRI VERSTIJNEN

          Est: €20 - €40

          Henri Verstijnen (1882-1940) Underwater life, lithograph 27x23 cm in a classic frame, outer size is 72x56 cm

          Derksen Veilingbedrijf
        • HENRI VERSTIJNEN (1882-1940). (TIGER)
          Jun. 22, 2022

          HENRI VERSTIJNEN (1882-1940). (TIGER)

          Est: €60 - €90

          Lithography, c. 1925. 30 x 24 cm (sheet size). Signature r.b. in pencil. *Rare, possibly privately printed.

          Zwiggelaar Auctions
        • Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). "Kemphaan onvoltooid".
          May. 19, 2022

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). "Kemphaan onvoltooid".

          Est: €80 - €100

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). "Kemphaan onvoltooid". Woodcut, 12x18 cm., signed "H Verstynen '22", titled, "proefdruk III" and "noten langs" in pencil, monogrammed in the block. - WITH the same woodcut in the final finished state (unsigned) w. letterpress title "Kemphaantje". Idem. "Jonge merels". Woodcut, 13,6x12 cm., printed in black and green, signed, titled, "kleurenhoutsn. (noten). Handdruk" in pencil, on thin paper. -

        • Henri Verstijnen (1882-1940), woodcut, The owl, sig. b.r. (in print), dim.
          Mar. 14, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940), woodcut, The owl, sig. b.r. (in print), dim.

          Est: €100 - €200

          Henri Verstijnen (1882-1940), woodcut, The owl, sig. b.r. (in print), dim. 28 x 19 cm.

          Venduehuis Dickhaut Maastricht
        • Henri Verstijnen (1882-1940) 2 houtsnedes, Bloeiende cactus, 23,5 x 15
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) 2 houtsnedes, Bloeiende cactus, 23,5 x 15

          Est: €150 - €250

          Henri Verstijnen (1882-1940) 2 houtsnedes, Bloeiende cactus, 23,5 x 15,5 cm (Wagtberg Hansen p. 70 afb. 3.23); en Vredesduif, ontwerp voor menukaart voor het huwelijk van Bep Verstijnen en Joop Goedkoop, 19 x 14 cm

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) 3 werken op papier, Figuren in het bos, g
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) 3 werken op papier, Figuren in het bos, g

          Est: €75 - €150

          Henri Verstijnen (1882-1940) 3 werken op papier, Figuren in het bos, gesigneerd r.o., gemengde techniek op papier, 37 x 18 cm; 'Ik ben zelvers teuge de zomertijd', litho, 27,5 x 21 cm; Sjofele man met hoed, litho, 32 x 25 cm

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) Lot met 6 stuks divers drukwerk, waaronde
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) Lot met 6 stuks divers drukwerk, waaronde

          Est: €75 - €150

          Henri Verstijnen (1882-1940) Lot met 6 stuks divers drukwerk, waaronder 3 litho's met zilverrijger, litho met muisje in de regen en 2 offset reproducties

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) diverse boeken, drukwerk, grafiek en kale
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) diverse boeken, drukwerk, grafiek en kale

          Est: €100 - €150

          Henri Verstijnen (1882-1940) diverse boeken, drukwerk, grafiek en kalender met illustraties van Henri Verstijnen

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) Portret van Lucie Verstijnen, gesigneerd
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) Portret van Lucie Verstijnen, gesigneerd

          Est: €100 - €200

          Henri Verstijnen (1882-1940) Portret van Lucie Verstijnen, gesigneerd r.o., olieverf op doek, 41,5 x 35 cm  -Literatuur: A. Wagtberg Hansen, 'Henri Verstijnen (1882-1940)', Zwolle 2006,  pagina 62 afbeelding 3.6-

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) Map met divers drukwerk, waaronder twee h
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) Map met divers drukwerk, waaronder twee h

          Est: €100 - €200

          Henri Verstijnen (1882-1940) Map met divers drukwerk, waaronder twee houtsnedes, 'The prickly fuit', 31,5 x 24 cm, gesigneerd r.o. en 'Zilverreiger', gesigneerd r.o. 31 x 30 cm, en diverse reproducties

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) Map met divers werk op papier, Portret va
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) Map met divers werk op papier, Portret va

          Est: €100 - €200

          Henri Verstijnen (1882-1940) Map met divers werk op papier, Portret van een meisje en profil, gesigneerd l.o., krijttekening, 56 x 40 cm, en 4 stuks grafiek, man op dodo, rog, vogel en aap

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) Zilverreiger met lotus, 1931, gesigneerd
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) Zilverreiger met lotus, 1931, gesigneerd

          Est: €200 - €300

          Henri Verstijnen (1882-1940) Zilverreiger met lotus, 1931, gesigneerd r.o.,  kleurenhoutsnede, 50 x 36 cm (Wagtberg Hansen p.66 afb. 3.16)

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) Witte pauw, gesigneerd r.o., gemengde tec
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) Witte pauw, gesigneerd r.o., gemengde tec

          Est: €150 - €250

          Henri Verstijnen (1882-1940) Witte pauw, gesigneerd r.o., gemengde techniek op papier, 67 x 22 cm-Literatuur: A. Wagtberg Hansen, 'Henri Verstijnen (1882-1940)', Zwolle 2006,  p. 62 afb. 3.7-

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) 'Pranja Paramitha (Budha's moeder)', circ
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) 'Pranja Paramitha (Budha's moeder)', circ

          Est: €75 - €150

          Henri Verstijnen (1882-1940) 'Pranja Paramitha (Budha's moeder)', circa 1921, gesigneerd r.o., krijttekening, 67 x 51,5 cm -Literatuur: A. Wagtberg Hansen, 'Henri Verstijnen (1882-1940)', Zwolle 2006, p. 74 afb. 4.1-

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) Flamingo's, 1931, gesigneerd r.o., kleure
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) Flamingo's, 1931, gesigneerd r.o., kleure

          Est: €200 - €300

          Henri Verstijnen (1882-1940) Flamingo's, 1931, gesigneerd r.o., kleurenhoutsnede, 51 x 35 cm (Wagtberg Jansen p. 66 afb. 3.15)

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) Witte pauw met kastanjeblad, gesigneerd r
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) Witte pauw met kastanjeblad, gesigneerd r

          Est: €100 - €200

          Henri Verstijnen (1882-1940) Witte pauw met kastanjeblad, gesigneerd r.o., houtsnede, 30 x 50 cm (Wagtberg Hansen p. 48, afb. 2.9)

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) 2 werken op papier, Rog, gesigneerd l.o.,
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) 2 werken op papier, Rog, gesigneerd l.o.,

          Est: €300 - €500

          Henri Verstijnen (1882-1940) 2 werken op papier, Rog, gesigneerd l.o., aquarel, 95 x 35 cm; Hondshaai, gesigneerd r.o., aquarel, 96 x 35 cm

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) 'Harmonie', circa 1921, gesigneerd r.o. e
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) 'Harmonie', circa 1921, gesigneerd r.o. e

          Est: €200 - €400

          Henri Verstijnen (1882-1940) 'Harmonie', circa 1921, gesigneerd r.o. en getiteld l.o., gemengde techniek op papier, -Literatuur: A. Wagtberg Hansen, 'Henri Verstijnen (1882-1940)', Zwolle 2006,  pagina 78 afbeelding 4.5-

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) 'Maneater', gesigneerd r.o. en gesigneerd
          Mar. 01, 2022

          Henri Verstijnen (1882-1940) 'Maneater', gesigneerd r.o. en gesigneerd

          Est: €600 - €800

          Henri Verstijnen (1882-1940) 'Maneater', gesigneerd r.o. en gesigneerd, getiteld en gedateerd op verso 1908, olieverf op paneel, 122 x 80 cm -beschadigingen- -Literatuur: A. Wagtberg Hansen, 'Henri Verstijnen (1882-1940)', Zwolle 2006,  p. 67 afb 3.19-

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) - Twee zilverreigers
          Dec. 17, 2021

          Henri Verstijnen (1882-1940) - Twee zilverreigers

          Henri Verstijnen (1882-1940) Twee zilverreigers, litho - foxing. (B) 17.2 x 13.3 / 31.8 x 26.6 cm.

          Veilinghuis Onder de Boompjes
        • Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (A young crane).
          Nov. 25, 2021

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (A young crane).

          Est: €120 - €150

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (A young crane). Drawing, watercolour, 36x26 cm., signed "H. Verstynen", framed. - Paper sl. yellowed.

        • HENRI VERSTIJNEN (DUTCH 1882-1940)
          Oct. 26, 2021

          HENRI VERSTIJNEN (DUTCH 1882-1940)

          Est: £50 - £70

          HENRI VERSTIJNEN (DUTCH 1882-1940) HENRI VERSTIJNEN (DUTCH 1882-1940) Turkey signed (lower right) lithograph printed in red 63 x 48 cm (A/F)

          Chiswick Auctions
        • Henri Verstijnen (1882-1940) litho, 29 x 22, Zilverreiger bij nest, gesigne
          Sep. 28, 2021

          Henri Verstijnen (1882-1940) litho, 29 x 22, Zilverreiger bij nest, gesigne

          Est: €100 - €150

          Henri Verstijnen (1882-1940) litho, 29 x 22, Zilverreiger bij nest, gesigneerd in de druk r.o.

          Veilinghuis Van Spengen
        • Henri Verstijnen (1882-1940) Twee zilverreigers, litho (B). 42 x 32 / 66.5 x 53.5 cm.
          Dec. 11, 2020

          Henri Verstijnen (1882-1940) Twee zilverreigers, litho (B). 42 x 32 / 66.5 x 53.5 cm.

          Est: €50 - €80

          Veilinghuis Onder de Boompjes
        • Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (Ice bear). Lithograph, 25,5x23 cm., signed in pencil, signed on t
          May. 28, 2020

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (Ice bear). Lithograph, 25,5x23 cm., signed in pencil, signed on t

          Est: €100 - €150

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (Ice bear). Lithograph, 25,5x23 cm., signed in pencil, signed on the stone (yellowed). Idem. (Fox). Lithograph, 26x22,6 cm., signed in pencil, signed on the stone (yellowed). - AND 7 others, (col) lithographs of animals by the same (1x signed in pencil).

          Mar. 11, 2020

          HENRI VERSTIJNEN (1882-1940)…

          Est: €200 - €300

          HENRI VERSTIJNEN (1882-1940) Aapjes in het bos. Pastel. Getekend 'H. Verstijnen'. In kader. 415 x 550 mm (710 x 850 mm) French Description HENRI VERSTIJNEN (1882-1940) Singes au bois. Pastel. Signé 'H. Verstijnen'. Encadré. 415 x 550 mm (710 x 850 mm)HENRI VERSTIJNEN (1882-1940) Monkeys in the woods. Pastel. Signed 'H. Verstijnen'. Framed. 415 x 550 mm (710 x 850 mm)

        • Verstijnen, Henri (1882-1940) 'Birds on a branch',
          Feb. 26, 2020

          Verstijnen, Henri (1882-1940) 'Birds on a branch',

          Est: €50 - €80

          Verstijnen, Henri (1882-1940) "Birds on a branch", signed in full l.o, litho / paper, h 31 x w 21 cm. Hereby a print of two owls by J.C. Keulemans (1842-1912), h 34.5 x w 24 cm, tot. 2x.

          Veilinghuis Omnia
        • Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). "Pauw". Woodcut on Chinese, 30x49,8 cm.,
          Nov. 28, 2019

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). "Pauw". Woodcut on Chinese, 30x49,8 cm.,

          Est: €40 - €60

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). "Pauw". Woodcut on Chinese, 30x49,8 cm., signed and titled in pencil in lower blank margin and (partly in reverse) in the block. - Sm. repaired tear in lower left corner; remnants of tape on verso.

        • Poster by Henri Verstijnen - Jaarbeurs Utrecht 10 t/m 19 maart 1925
          Jan. 19, 2019

          Poster by Henri Verstijnen - Jaarbeurs Utrecht 10 t/m 19 maart 1925

          Est: €160 - €350

          Jaarbeurs Utrecht 10 t/m 19 maart 1925 - 63,5x90, 1924, design by Henri Verstijnen (1882-1940) 63,5x90, 1924, design

          Van Sabben Poster Auctions
        • [Fine Arts: 20th century] Henri Verstijnen (1882-1940). (Cuckoo on a branch in a pine forest).
          Jun. 13, 2018

          [Fine Arts: 20th century] Henri Verstijnen (1882-1940). (Cuckoo on a branch in a pine forest).

          Est: €70 - €140

          Watercolour and gouache, 17 x 10.5 cm., signed bottom right, framed.

          Zwiggelaar Auctions
        • Poster by Henri Verstijnen - Albert Heijn calendar 1935
          Apr. 22, 2018

          Poster by Henri Verstijnen - Albert Heijn calendar 1935

          Est: €160 - €300

          Albert Heijn calendar 1935 - 20x29, 1934, design, 4 different plates, complete by Henri Verstijnen (1882-1940)

          Van Sabben Poster Auctions
          Aug. 30, 2017

          Henri Verstijnen (1882-1940)

          Est: €200 - €300

          Watervogel rechtsonder get. en gedateerd 1922 pastel, 68x53 cm

        • Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (Owl). Oil w. grattage on limp board, 33x
          Jun. 01, 2017

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (Owl). Oil w. grattage on limp board, 33x

          Est: €300 - €500

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (Owl). Oil w. grattage on limp board, 33x31 cm., signed "H. Verstynen". - Remnants of former passepartout along outer margins. = Wagtberg-Hansen, Henri Verstijnen (1882-1940), p.92ff on Verstijnen's use of the so-called "krabtechniek" (scrape technique or grattage), i.a. "Waar Verstijnen zich mee onderscheidde, is dat hij de krabtechniek niet alleen toepaste in zwart-wit, maar ook meerdere gekleurde lagen opbracht en uithaalde, om zo een kleurenhoutsnede te simuleren" and "Door zijn krabtechniek toe te passen op kunstdrukpapier of karton, wist Verstijnen een fluweelachtig effect te verkrijgen, dat deed denken aan een litho". SEE ILLUSTRATION PLATE LI.

          May. 17, 2017

          Henri Verstijnen (1882-1940)

          Est: €75 - €150

          Owl. Lithography, ca. 1930. 43.5 x 31 cm. Outer leaf 56 x 41.5 cm. Signed on bottom.

          Zwiggelaar Auctions
          Mar. 26, 2017

          Est: €140 - €280

          Van Sabben Poster Auctions
        • VERSTIJNEN, Henri Cornelis Gerard Marie ('Henri') (1882-1940). 'Witte kalko
          Nov. 16, 2016

          VERSTIJNEN, Henri Cornelis Gerard Marie ('Henri') (1882-1940). 'Witte kalko

          VERSTIJNEN, Henri Cornelis Gerard Marie ('Henri') (1882-1940). 'Witte kalkoen'. Lithograph in brick red. 345 x 280 mm. Signed in pencil. Under passepartout. -- And 2 similar lithographs depicting birds by Toon v.d. Muysenberg (1901-1967) & Frans Everbag (1877-1947). -- (3). Estimated Price: € 80

          Burgersdijk & Niermans
        • VERSTIJNEN, Henri Cornelis Gerard Marie ('Henri') (1882-1940). Peacock. N.d
          Nov. 16, 2016

          VERSTIJNEN, Henri Cornelis Gerard Marie ('Henri') (1882-1940). Peacock. N.d

          VERSTIJNEN, Henri Cornelis Gerard Marie ('Henri') (1882-1940). Peacock. N.d. Woodcut on Japanese paper. 300 x 490 mm. Signed in the block. Framed, glazed and under passepartout. (Uninspected out of frame). Estimated Price: € 150

          Burgersdijk & Niermans
        • Haverkamp Machwirth, J.G. (1874-1945). Tweegevecht. Lithograph, 16,2x24,2 c
          May. 21, 2015

          Haverkamp Machwirth, J.G. (1874-1945). Tweegevecht. Lithograph, 16,2x24,2 c

          Est: €70 - €90

          Haverkamp Machwirth, J.G. (1874-1945). Tweegevecht. Lithograph, 16,2x24,2 cm., signed "J. Haverkamp Machwirth" and "39/50" in pencil, signed and "'28" on the stone. = Titled in pencil in lower outer left corner. Shows three sparrows. Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (White turkey). Lithograph, printed in sepia, 34,5x28 cm., signed "H Verstijnen" in pencil, monogrammed on the stone. - Sl. yellowed. Otherwise fine. Boer, J. de (1877-1946). "De filosoof". Lithograph, 35,2x44,2 cm., signed "Jan de Boer" and titled in pencil. - Vaguely browned. = Shows a frog surrounded by mushrooms. AND 5 others, i.a. by TH. VAN HOYTEMA, C. MENSION and J.G. VELDHEER.

        • Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (Christ and Mary
          May. 27, 2011

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (Christ and Mary

          Est: €250 - €350

          Verstijnen, H.C.G.M. (1882-1940). (Christ and Mary with crocuses and dropping white tears). Drawing, col. crayon and ink, 18,5x17,7 cm., signed "H. Verstijnen" in black ink, under passepartout. = SEE ILLUSTRATION PLATE CXVI.

        • Henri Verstijnen (1882-1940) Bloeiende cactus.
          May. 12, 2009

          Henri Verstijnen (1882-1940) Bloeiende cactus.

          Est: €50 - €70

          Henri Verstijnen (1882-1940) Bloeiende cactus. Gesigneerd. Afgebeeld in: Audrey Wartberg Hansen. Henri Verstijnen (1882-1940) Beeldend kunstenaar en filosoof. Zwolle 2006. Blz. 70. Houtsnede 22,5x15 cm.

          Vendu Rotterdam