Vladislav Urban Sold at Auction Prices

b. 1937 -

        • VLADISLAV URBAN / SKLO UNION MODERNIST GLASS VASE
          Sep. 11, 2022

          VLADISLAV URBAN / SKLO UNION MODERNIST GLASS VASE

          Est: $50 - $75

          Modernist Abstract / Brutalist relief cast design in heavy clear glass. Ground base. Excellent condition. 5" H x 7.5" x 3.5".

          District Auction
        • Vladislav Urban (1937)
          Dec. 07, 2019

          Vladislav Urban (1937)

          Est: Kč9,000 - Kč18,000

          CHAMBER SCULPTURE After 1986 Sculpture - assemblage: glass, horn, stone (granite), bronze patina, height 19 cm, signed on plinth "VU", artist`s label on the plinth. KOMORNÍ PLASTIKA Po r. 1986 Objekt - asambláž: sklo, rohovina, kámen (žula), bronzová patina, v. 19 cm, signováno na soklu "VU", na spodní straně podstavce autorský štítek. Stav A. Vladislav Urban v letech 1952–1956 studoval na Střední škole šperkařské v Turnově a poté do roku 1962 v ateliéru profesora K. Štipla a docenta V. Plátka na VŠUP v Praze. Věnuje se designu užitkového lisovaného, broušeného i hutně tvarovaného skla, ale také volné plastice. Experimentuje rovněž se šperkem a glyptikou. Účastnil se několika kolektivních výstav, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Moravské galerie v Brně, Design center v Londýně či Museum of Contemporary Crafts (dnes Museum of Arts and Design) v New Yorku. KAMMERPLASTIK Nach 1986 Objekt - Assemblage: Glas, Horn, Stein (Granit), Bronzepatina, H. 19 cm, signiert auf dem Sockel: "VU", Künstleretikette auf der Unterseite des Sockels.

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (1937)
          Dec. 07, 2019

          Vladislav Urban (1937)

          Est: Kč7,500 - Kč15,000

          HEAD - GLYPTICS 2015 Engraved rock crystal, signed and dated original piece, with an original case with artist`s label. 5x4,5x2,2 cm. Stone comes from Rousměrov. HLAVA - GLYPTIKA 2015 Řezba v horském křemenu, signovaný a datovaný autorský originál, včetně originální kazety s autorským štítkem. 5x4,5x2,2 cm. Kámen pochází z lokality Rousměrov. Stav A. Vladislav Urban v letech 1952–1956 studoval na Střední škole šperkařské v Turnově a poté do roku 1962 v ateliéru profesora K. Štipla a docenta V. Plátka na VŠUP v Praze. Věnuje se designu užitkového lisovaného, broušeného i hutně tvarovaného skla, ale také volné plastice. Experimentuje rovněž se šperkem a glyptikou. Účastnil se několika kolektivních výstav, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Moravské galerie v Brně, Design center v Londýně či Museum of Contemporary Crafts (dnes Museum of Arts and Design) v New Yorku. KOPF - GLYPTIK 2015 Bergquarz-Schnitzerei, signiertes und datiertes Original, inkl. Original-Kassette mit Künstleretikette. 5x4,5x2,2 cm. Stein stammt aus der Lokalität Rausmierau.

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (1937-)
          Dec. 09, 2017

          Vladislav Urban (1937-)

          Est: Kč2,000 - Kč4,000

          Vladislav Urban (1937-) DVOJICE AUTORSKÝCH VÁZ. Dvě vázy z bezbarvého hutního skla s matovaným povrchem. Menší váza: model pro design sériové flakonérie, zhotovený ve sklárně Rudolfova huť. Větší váza ve tvaru čtyřboké láhve s čirým límcovitým hrdlem. V. 13,5 cm a 17 cm. Oba kusy signovány rytými iniciálami "V. U." a datovány "`64" (?) a "87". Stav A. Čechy, 60. léta 20. stol. a 1987 Vladislav Urban – v letech 1952–1956 studoval na Střední škole šperkařské v Turnově a poté do roku 1962 v ateliéru profesora K. Štipla a docenta V. Plátka na VŠUP v Praze. Věnuje se designu užitkového lisovaného, broušeného i hutně tvarovaného skla, ale také volné plastice. Experimentuje rovněž se šperkem a glyptikou. Účastnil se několika kolektivních výstav, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Moravské galerie v Brně, Design center v Londýně či Museum of Contemporary Crafts (dnes Museum of Arts and Design) v New Yorku. Vladislav Urban (1937-) TWO VASES. Two vases, colorless metallurgical glass with matt surface. Smaller vase: model for a flacon design, made in Rudolfova huť Glassworks. Bigger vase: in shape of quadrilateral bottle with clear collar-shaped throat. Height 13,5 cm and 17 cm. Both signed with engraved initials „V. U.“ and dated „`87“ and „64(?)“. Condition A. Bohemia, 1960’s and 1987 Vladislav Urban (*1937) Vladislav Urban (1937-) ZWEI AUTOREN-VASEN.. Zwei Vasen aus farblosem Hüttenglas, mattierte Oberfläche. Kleinere Vase: Modell für serielle Flakon-Herstellung, gefertigt in der Rudolfshütte in Eichwald, Nordböhmen. Größere Vase in vierseitiger Flaschenform mit klarem Kragenhals. H. 13,5 cm und 17 cm. Beide Stücke signiert mit Gravierten Initialen „V. U.“ und datiert „‘87“ und „64(?)“. Zustand A. Böhmen, 1960s und 1987. Vladislav Urban (*1937)

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (*1937)
          Jun. 17, 2017

          Vladislav Urban (*1937)

          Est: Kč7,500 - Kč15,000

          METALLURGICAL GLASS SET. Glassworks Rapotín, 1987. Set of cylindrical vase and two four-leaf bowls (jardinieres), colorless metallurgical glass, decorated with color/white opal melts. Made in Rapotín glassworks in cooperation with glassmaker Luboš Špička. Ø 8 cm, 20 cm and 22 cm, height 9,5 cm, 8,5 cm and 7,5 cm. Signed and dated „V. U. 1987“. Condition A. Vladislav Urban (*1937) SOUPRAVA HUTNÍ SKLO. Sklárna Rapotín, 1987. Kombinovatelná sestava cylindrické vázy a dvou čtyřlistých víceúčelových misek (žardiniér), bezbarvé hutně tvarované sklo, zdobené zátavy barevných / bílých opálů. Realizováno ve sklárně Rapotín ve spolupráci se sklářským mistrem Lubošem Špičkou. Ø 8 cm, 20 cm a 22 cm, v. 9,5 cm, 8,5 cm a 7,5 cm. Všechny kusy sign. a dat. rytým „V. U. 1987“. Stav A. Vladislav Urban (1937) SATZ HÜTTENGLAS. Glashütte Reitendorf, 1987. Kombinierbarer Satz von zylindrischer Vase und 2 Multifunktions-Schüsseln in Vierblattform, hüttengeformtes Klarglas mit eingeschmolzenen Farb- / Weiß -Opalen. Ausgeführt in Zusammenarbeit mit Glasmeister Luboš Špička. Alle St. sign. und datiert mit geritztem "V. U. 1987". Ø 8 cm, 20 cm und 22 cm, H. 9,5 cm, 8,5 cm und 7,5 cm. Zustand A.

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (1937)
          Apr. 08, 2017

          Vladislav Urban (1937)

          JEWELRY BOX. Silver egg-shaped jewelry box, with removable cover, glass handle with bohemian garnets, foot made of four chrysoprase gemstones. Artist’s mark „VU“, genuiness No. Artist’s original. Ag 900/1000. Total weight 340 g, Ø 8,5 cm, height 15 cm. Condition A. ŠPERKOVNICE. Stříbrná dóza na šperky vejčitého tvaru, horní polovina tvoří odnímatelné víko, osazené skleněným úchytem se zátavem českých granátů, patka je tvořena šesti osazenými chryzoprasy broušenými do podoby drobných nožek. Autorská značka „VU“, ryzostní č. Autorský originál. Ag 900/1000. Celková hmotnost 340 g, Ø 8,5 cm, v. 15 cm. Stav A. SCHMUCKKASTEN. Silberne Deckeldose, Eiform, Glasknauf mit eingeschmolzenen Böhmischen Granaten, Fuß aus 6 geschliffenen Chrysoprasen. Autorzeichen „VU“, Feingehaltsnummer, Ag 900/1000. Gesamtgewicht 340 g, Ø 8,5 cm, v. 15 cm. Zustand A.

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (*1937)
          Jun. 11, 2016

          Vladislav Urban (*1937)

          Vladislav Urban (*1937) Vladislav Urban (*1937) Vladislav Urban (*1937) TALÍŘ. Čechy, 20. / 21. stol. Mělký kruhový dekorativní talíř s mírně zdviženým nepravidelným okrajem, tavené a spékané rubínové sklo. Ø 29,5 cm. Sign. zespodu "V. U.". Stav A. PLATE. Bohemia, 20th/21th century. A decorative dinner plate with slightly elevated irregular lip, melted ruby glass. Ø 29,5 cm. Bottom signature "Height: U.". Condition A. TELLER. Böhmen, 20. / 21. Jh. Dekorativer flacher Rundteller mit unregelmäßigem Rand, verschmolzenes und gesintertes Rubinglas. Ø 29,5 cm. Sign. unten "H. U.". Zustand A. Vladislav Urban – v letech 1952–1956 studoval na Střední škole šperkařské v Turnově a poté do roku 1962 v ateliéru profesora K. Štipla a docenta V. Plátka na VŠUP v Praze. Věnuje se designu užitkového lisovaného, broušeného i hutně tvarovaného skla, ale také volné plastice. Experimentuje rovněž se šperkem a glyptikou. Účastnil se několika kolektivních výstav, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Moravské galerie v Brně, Design center v Londýně či Museum of Contemporary Crafts (dnes Museum of Arts and Design) v New Yorku. Estimate in Euros 110

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (*1937)
          Apr. 09, 2016

          Vladislav Urban (*1937)

          Est: €297 - €594

          Vladislav Urban (*1937) A MOULDED GLASS VASE. 1991. The big pear-shaped moulded vase made of clear glass with melted spirals of colourful opals. Made in the Rapotín glassworks. H. 56 cm. Signed and dated „H. Urban 91“. Condition A. Vladislav Urban (*1937) VÁZA HUTNÍ SKLO. 1991. Velká váza hruškovitého tvaru, hutně formovaná, čiré sklo se spirálovitými zátavy barevných opálů. Realizováno ve sklárně Rapotín. V. 56 cm. Sign. a dat. „V. Urban 91“. Stav A. Vladislav Urban (*1937) HÜTTENGLAS VASE. 1991. Große birnenförmige Vase, klares Hüttenglas mit eingeschmolzenen farbigen Opal-Spiralen. Realisiert in der Glashütte Reitendorf. H. 56 cm. Sign. und dat. „V. Urban 91“. Zustand A.

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (*1937)
          Apr. 09, 2016

          Vladislav Urban (*1937)

          Est: €260 - €520

          Vladislav Urban (*1937) A MOULDED GLASS VASE. 1990-2000. The slim vase with moulded neck and colourful opal decoration. H. 49,5 cm. Condition A. Vladislav Urban (*1937) VÁZA HUTNÍ SKLO. 90. léta 20. stol. Vysoká štíhlá váza s hutně tvarovaným hrdlem, čiré sklo se zatavenými barevnými opály. Realizováno ve sklárně Rapotín. V. 49,5 cm. Stav A. Vladislav Urban (*1937) HÜTTENGLAS VASE. 1990-2000. Hohe schlanke Vase mit hüttengeformtem Hals, Klarglas mit eingeschmolzenen Farb-Opalen. Realisiert in der Glashütte Reitendorf. H. 49,5 cm. Zustand A.

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (*1937)
          Apr. 09, 2016

          Vladislav Urban (*1937)

          Est: €130 - €260

          Vladislav Urban (*1937) IN BLUE. 1968. Pastel on paper, 297x311 mm (inside mount size), signed and dated lower right „V. U. 68.“. Mounted, framed, glassed. Vladislav Urban (*1937) NA MODRO. 1968. Pastel na papíře, 297x311 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole „V. U. 68.“. Paspartováno, rámováno, zaskleno. Vladislav Urban (*1937) BLAU. 1968. Pastell auf Papier, 297x311 mm (Passepartout-Ausschnitt), rechts unten sign. und dat. „V. U. 68.“. Passepartout, gerahmt, verglast.

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (*1937)
          Oct. 10, 2015

          Vladislav Urban (*1937)

          Est: Kč45,000 - Kč55,000

          Vladislav Urban (*1937) OBJECT. 1996. Experimental glass sculpture – more positions, melted and sintered coloured glass, quenched glass (base). Authorial original, signed and dated ‘V. U. 96’. Realized in glass factories in Rosice, Rapotín and Kamenický Šenov. H. 25 cm. Condition A. Vladislav Urban (*1937) OBJEKT. 1996. Experimentální skleněná plastika - vícepolohová, tavené a slinuté barevné sklo, kalené sklo (nosič). Autorský originál, sign. a dat. „V. U. 96“. Realizace ve sklárnách v Rosicích, Rapotíně a Kamenickém Šenově. V. 25 cm. Vladislav Urban (*1937) OBJEKT. 1996. Experimentale Glasskulptur, farbiges Glas, gesintert und verschmolzen, gehärtetes Glas (Träger). Künstleroriginal, sign. und dat. „V. U. 96“. Realisierung in Glashütten Rosice, Rapotín und Steinschönau. H. 25 cm.

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (*1937)
          Oct. 10, 2015

          Vladislav Urban (*1937)

          Est: Kč40,000 - Kč55,000

          Vladislav Urban (*1937) OBJECT – MASSIVE CRISTAL WITH RUBY. 1991. Massive crystal metallurgical glass layered with ruby, cut, Chronos variant – 21,5 cm h. Signed with engraved initials ‘V.U. 91’ at the bottom part. Made at the International Glass Symposium IGS Nový Bor 1991. Vladislav Urban (*1937) OBJEKT - MASIVNÍ KŘIŠŤÁL S RUBÍNEM. 1991. Masivní křišťálové hutní sklo vrstvené rubínem, broušené, varianta Chronos - v. 21,5 cm. Sign. a dat. na podední rytým „V.U. 91“. Zhotoveno na Mezinárodním sklářském sympoziu IGS Nový Bor 1991. Vladislav Urban (*1937) OBJEKT - MASSIVER KRISTALL MIT RUBIN. 1991. Massives Kristallglas, mundgeblasen, mit Rubin geschichtet, geschliffen, Chronos-Variante, H. 21,5 cm. Auf dem Boden monogrammiert „V.U. 91“. An der Internationalen Glassymposium IGS Nový Bor (Haida) im Jahr 1991 verfertigt.

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (* 1937)
          Apr. 18, 2015

          Vladislav Urban (* 1937)

          Est: Kč4,000 - Kč8,000

          Vladislav Urban (* 1937) RUBY RING. Unique silver ring set with big synthetic ruby of shell shape. Made on the occasion of the exhibition called Tribute to the Iron and Golden King, Ottokar II of Bohemia (730th anniversary of his death). South Moravian Museum Znojmo 2008. Marked with valid Czech hallmark S-67 and authorial mark 'VU'. Ag 900/1000. 59,45 g. Size of the ring 60. Condition A. Vladislav Urban (* 1937) PRSTEN S RUBÍNEM. Unikátní stříbrný prsten osazený velkým syntetickým rubínem tvaru mugle. Zhotoveno u příležitosti výstavy Pocta Králi železnému a zlatému Přemyslu Otakarovi II. (730. výročí úmrtí), Jihomoravské muzeum Znojmo 2008. Zn. platnou českou puncovní značkou S-67 a autorskou zn. „VU". Ag 900/1000. 59,45 g. Velikost prstenu 60. Stav A. Vladislav Urban (* 1937) RUBIN-RING. Unikaler Silberring mit großem synthetischem Rubin. Geschaffen anlässlich der Ausstellung zum 730. Jahrestag des Todes von Ottokar II. Přemysl, südmährisches Museum Znojmo 2008. Gültige tschechische Punze S-67 und Marke des Künstlers „VU". Ag 900/1000. 59,45 g. Ringgröße 60. Zustand A.

          Auction House Zezula
        • Vladislav Urban (*1937)
          Apr. 18, 2015

          Vladislav Urban (*1937)

          Est: Kč900 - Kč1,800

          Vladislav Urban (*1937) LIFE CIRCLE. 1966. Monotype on cardboard, 204x178 mm, signed and dated 'V. Urban 66' in pencil lower left. Vladislav Urban (*1937) KOLO ŽIVOTA. 1966. Monotyp na kartonu, 204x178 mm, sign. a dat. tužkou vlevo dole „V. Urban 66". Vladislav Urban - sklářský výtvarník a designér, šperkař. V letech 1952-1956 studoval na Střední škole šperkařské v Turnově a poté do roku 1962 v ateliéru prof. K. Štipla a doc. V. Plátka na VŠUP. Věnuje se designu skla, ale také volné plastice. Experimentuje rovněž se šperkem a glyptikou, je znalcem a sběratelem drahých kamenů. Účastnil se několika kolektivních výstav, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Moravské galerie v Brně. Vladislav Urban (*1937) LEBENSRAD. 1966. Monotypie auf Karton, 204x178 mm, links unten mit Bleistift sign. und dat. „V. Urban 66".

          Auction House Zezula