Troels (1940) Trier Sold at Auction Prices

    • Troels Trier (f. 1940)
      Apr. 28, 2024

      Troels Trier (f. 1940)

      Est: kr500 - kr1,000

      Moonlight Serenade samt Sol på Dækket, 2 litografier, signeret og nummereret med blyant, 520/1000 og 369/1000, lysmål 29 x 39/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Troels Trier (f. 1940)
      Mar. 02, 2024

      Troels Trier (f. 1940)

      Est: kr600 - kr1,200

      2 litografier, Susanne i kvikvask og Moonlight Serenade, nr. 727/1000 og 527/1000, 29 x 39/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Troels Trier (f. 1940)
      Dec. 09, 2023

      Troels Trier (f. 1940)

      Est: kr600 - kr1,200

      2 litografier, Sol på Dækket og Moonlight Seranade, signeret med blyant, nr. 367/1000 og 510/1000, lysmål 29 x 39/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Troels Trier (f. 1940)
      Dec. 09, 2023

      Troels Trier (f. 1940)

      Est: kr600 - kr1,200

      2 litografier, Hele Familien og Hjem fra festen, signeret med blyant, nr. 174/1000 og 144/1000, lysmål 29 x 39/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Troels Trier (f. 1940)
      Oct. 14, 2023

      Troels Trier (f. 1940)

      Est: kr750 - kr1,500

      2 litografier, Et passende par, nr. 434/1000 II samt Susanne i kvikvask, nr. 638/1000, signeret og betitlet med blyant, lysmål 39 x 29/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Troels Trier (f. 1940)
      May. 20, 2023

      Troels Trier (f. 1940)

      Est: kr750 - kr1,500

      2 litografier, Et passende par, nr. 47/1000 II samt Extra hot, nr. 313/1000, begge signeret med blyant, lysmål 29 x 39

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Troels Trier (f. 1940)
      Mar. 04, 2023

      Troels Trier (f. 1940)

      Est: kr750 - kr1,500

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Troels Trier (f. 1940)
      Dec. 10, 2022

      Troels Trier (f. 1940)

      Est: kr750 - kr1,500

      Par litografier, Moonligt Seranade og kvinde med fugle, 29 x 38,5 cm., 38,5 x 29 cm.

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Troels Trier (f. 1940)
      Oct. 15, 2022

      Troels Trier (f. 1940)

      Est: kr750 - kr1,500

      2 litografier, Et passende par samt Red Lights District, sign. og nummeret med blyant, nr. 463/1000 II og 74/1000, lysmål 40 x 30 og 30 x 40/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
      May. 21, 2022

      Est: kr1,500 -

      Troels Trier (f. 1940)# 2 litografier, De Små Havfruer, nr. 3/1000 samt His Masters Toilet, nr. 444/1000, 29 x 39/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
      Dec. 11, 2021

      Est: kr500 - kr1,000

      Troels Trier (f. 1940)# Moonlightserenade samt HAN, 2 litografier, sign. og nummeret med blyant, 181/1000 og 2/1000, 29 x 39 og 39 x 29/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
      Dec. 05, 2020

      Est: kr500 - kr1,000

      Troels Trier (f. 1940)# 2 litografier, 29 x 38/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
      Dec. 05, 2020

      Est: kr500 - kr1,000

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Troels Trier: Sureal composition. Signed troels
      Nov. 23, 2010

      Troels Trier: Sureal composition. Signed troels

      Est: - €535

      Troels Trier: Sureal composition. Signed troels Trier 2007. Acrylic on canvas. 29,5 x 40 cm.

      Bruun Rasmussen Auctioneers