Holmer Trier Sold at Auction Prices

        Aug. 28, 2021

        Est: kr800 -

        Niels Holmer Trier (1916-1999)# Unika figur i form af løve, grønglaseret keramik, fremstår med brændingsfejl på næse, h. 20 cm./CD

        Svendborg Auktionerne ApS
      • Holmer TRIER (1916-1999), 'Koer' (Kühe) / 'Cows'
        Apr. 07, 2021

        Holmer TRIER (1916-1999), 'Koer' (Kühe) / 'Cows'

        Est: €130 - €260

        Technik: Öl auf Leinwand, gerahmt, Datierung: 20. Jh., Signatur: unten links monogrammiert 'H.T.', Maße: 46 x 60 cm (ungerahmt) , 58 x 71 cm (gerahmt), Zustand: gut, eine rest. Stelle auf Leinwand

        Auktionshaus Schwab
        Jan. 16, 2021

        Est: €130 - €260

        Auktionshaus Schwab