Vilém Topinka Sold at Auction Prices

Painter, b. 1909 - d. 1977

    • Vilém Topinka (1909-1977)
      Dec. 07, 2019

      Vilém Topinka (1909-1977)

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      TWO STUDIES OF FOLK COSTUMES A girl from Veselí and a boy from Vlkoš near Kyjov. Oil on plywood, 66,5x50 cm, signed lower right "V. Topinka.". Framed, dimensions including frame 84x68 cm. DVOJICE KROJOVÝCH STUDIÍ Dívka z Veselí a Šohaj z Vlkoše u Kyjova. Olej na překližce, 66,5x50 cm, signováno vpravo dole "V. Topinka.". Rámováno, celkový rozměr včetně rámu 84x68 cm. Stav B. Prostějovský malíř. Maloval hlavně krajiny Kyjovska, Valašska a Slovenska. Všude tam studoval také kroje. V roce 1940 navštívil na Moravském Slovácku syna Joži Uprky Jana. Od té doby se soustředil na hanácký folklór, hanáckou krajinu a krajinu Drahanské vrchoviny. Stal se žákem brněnského malíře Františka Myslivce. Druhou samostatnou výstavu uspořádal v roce 1944 v Městském spolkovém domě. Maloval krajinu, zátiší a figurální motivy. ZWEI VOLKSTRACHTSTUDIEN Mädchen von Wessely und Bursche von Wlkosch. Öl auf Brettholz, 66,5x50 cm, signiert rechts unten "V. Topinka.". Gerahmt, Gesamtgröße mit Rahmen 84x68 cm.

      Auction House Zezula