Antonín Tomek Sold at Auction Prices

    • Antonín Tomek (1908-1978). HARVEST TIME BY
      Apr. 13, 2013

      Antonín Tomek (1908-1978). HARVEST TIME BY

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Antonín Tomek (1908-1978). HARVEST TIME BY BOROVNICE. 1961. Vew on Vysočina landscape. Oil on cardboard, 37x77 cm (inside mount measurements), bottom left corner signed and dated "A Tomek 61.", author´s label on the reverse side. Mounted, framed, glassed. Condition A. Antonín Tomek (1908-1978). ŽNĚ U BOROVNICE. 1961. Pohled na krajinu na Vysočině. Olej na kartonu, 37x77 cm (výřez pasparty), sign. a dat. vlevo dole „A Tomek 61.", na rubu autorský štítek. Paspartováno, rámováno, zaskleno. Stav A. Antonín Tomek - malíř, pedagog a hudebník, narozený v Horních Nětčicích na Přerovsku. Vystudoval pedagogickou školu v Brně a následně pracoval v Novém Hrozenkově a Týnci na Břeclavsku. Jeho působení je spojeno také s pěveckými sbory na Slovácku. Své náměty čerpal z Valašska a Záhoří. Antonín Tomek (1908-1978). ERNTE BEI BOROVNICE. 1961. Landschaftsansicht aus der Böhmich-Mährischer Höhe. Öl auf Karton, 37x77 cm (ohne Passepartout), links unten sign. und dat. „A Tomek 61.", Künstleretikette auf der Rückseite. Passepartout, gerahmt, verglast. Zustand A.

      Auction House Zezula