Félix Timmermans Sold at Auction Prices

Illustrator, Painter

              • FELIX TIMMERMANS (1886-1947)
                Oct. 10, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €800 - €1,000

                Liers beguinage in the snow. Watercolour and Indian ink. Monogrammed and signed in ink. Frame. With certificate. Description FR Béguinage de Lierre dans la neige. Aquarelle et encre de Chine. Monogrammé et signé à l'encre. Cadre. Avec certificat. Beschrijving NL Liers begijnhof in de sneeuw. Aquarel en Oost-Indische inkt. Gemonogrammeerd en getekend in inkt. Kader. Met certificaat.

              • FELIX TIMMERMANS (1886-1947) (AFTER)
                Oct. 08, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947) (AFTER)

                Est: €120 - €150

                'Lierse typen'. Series of twelve prints of portraits of typical figures of the city of Lier. Framed. Description FR 'Lierse typen'. Série de douze portraits de personnages populaires liégeois. Lithographie. Cadre. Beschrijving NL 'Lierse typen'. Reeks van twaalf portretten van Lierse volksfiguren. Litho. Kader.

              • JOURS PIEUX. VROME DAGEN. 6 GRAVURES.
                Jun. 27, 2024

                JOURS PIEUX. VROME DAGEN. 6 GRAVURES.

                Est: €100 - €150

                6 woodcuts, c. 18,9 x 14,8 cm (woodcut), c. 24,5 x 20,2 cm (sheets), wove paper, plate signed (1 browned, top left corner sl. creased, back of inner wrapper torn). - Complete set incl. St Nicolas, a procession, etc. From an limited ed. of 325 copies, one of 300 on wove paper (n. 250).

                Arenberg Auctions
                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €400

                'Sint Antonius Bekoring', 1919. Etching on simili-Japan paper. Monogram and date in the plate. Signed in pencil and self-titled. We join: same print, not titled, different paper, rust stained in margin. To: 2 ex. Description FR 'Sint Antonius Bekoring', 1919. Eau-forte sur simili-japonais. Monogramme et date dans la planche. Signée au crayon. On joint: même épreuve, sans titre, papier différent, rousseurs dans la marge. Tot.: 2 ex. Beschrijving NL 'Sint Antonius Bekoring', 1919. Ets op simili-Japans. Monogram en datum in de plaat. Getekend in potlood en eigenhandig getiteld. Bijgevoegd: dezelfde prent, niet getiteld, ander papier, roestvlekkig in marge. Tot.: 2 ex.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €400 - €600

                'De boeteprediking van Johannes de Doper', 1919. Etching, heightened with watercolour. Signed and dated in the plate, signed in pencil. Rust stained. We join: same print, signed, uncoloured. To: 2 ex. Description FR 'De boeteprediking van Johannes de Doper', 1919. Eau-forte, rehaussée d'aquarelle. Signée et datée dans la planche, dessinée au crayon. Rousseurs. On joint: id., signée, non coloriée. Tot.: 2 ex. Beschrijving NL 'De boeteprediking van Johannes de Doper', 1919. Ets, gehoogd met aquarel. Gesigneerd en gedateerd in de plaat, getekend in potlood. Roestvlekkig. Bijgevoegd: dezelfde prent, gesigneerd, niet ingekleurd. Tot.: 2 ex.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                Untitled (birth card Gommaar Timmermans), 1930. Pen in Indian ink. Monogram in ink. We join: birth cards of Gommaar and Antonia (Antoinette, Tonet, 1926) and confirmation card Gommaar (1941). Tot.: 4 ex. Description FR Un lot d'un dessin original et de trois estampes. Beschrijving NL Zonder titel (geboortekaartje Gommaar Timmermans), 1930. Pen in Oost-Indische inkt. Monogram in inkt. Bijgevoegd: geboortekaartjes van Gommaar en Antonia (Antoinette, Tonet, 1926) en vormselkaartje Gommaar (1941). Tot.: 4 ex.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                A set of six drawings. Description FR Lot varié de six esquisses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van zes originele studietekeningen van landschappen. Potlood en inkt. Twee met monogram (in potlood en inkt). Eén met op verso studie voor personages (uit Pirroen of Sint-Franciscus?).

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                Untitled (Temptation of St. Anthony). Pencil, blue ink. Description FR Sans titre (la Tentation de saint Antoine). Crayon, encre bleue. Beschrijving NL Zonder titel (Verzoeking van Sint-Antonius). Potlood, blauwe inkt.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                'Heilig Threzeken laat langs hier ook wat rozekens vallen!'. Pen in Indian ink, watercolour on postcard. Monogrammed in ink. Mounted at top. Description FR 'Heilig Threzeken laat langs hier ook wat rozekens vallen!'. Plume à l'encre de Chine, aquarelle sur carte postale. Monogramme à l'encre. Monté. Beschrijving NL 'Heilig Threzeken laat langs hier ook wat rozekens vallen!'. Pen in Oost-Indische inkt, aquarel op briefkaart. Gemonogrammeerd in inkt. Aan bovenzijde gemonteerd.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                Untitled (marine). Coloured pencil on postcard. Monogrammed. Description FR Sans titre (marine). Crayon de couleur sur carte postale. Monogrammé. Beschrijving NL Zonder titel (marine). Kleurpotlood op briefkaart. Gemonogrammeerd.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                A set of nine drawings. Description FR Lot varié de neuf esquisses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van negen studietekeningen van personages en diverse scènes ('Juleken met mijn frak aan', Aanbidding der Koningen, breister, etc.). Potlood, inkt. Eén met monogram. Eén met studie op verso. Eén op adreskaartje 'Manufacture de Dentelles'.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €500 - €600

                A set of four drawings. Description FR Un lot varié de quatre esquisses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van vier studietekeningen van diverse scènes en personages (uit 'Kindeke Jesus in Vlaanderen', 'Pallieter', etc.). Potlood, inkt. Drie met studies op verso (w.o. Liers straatgezicht). Eén op verso brief Koninklijke Vlaamsche Academie voor Wetenschappen van België.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €400 - €600

                A set of four drawings. Description FR Lot varié de quatre esquisses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van vier studietekeningen van diverse objecten, dieren en personages. Potlood, inkt. Drie met studies op verso (w.o. Liers straatgezicht). Eén op verso kaft 'Boerenpsalm'.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €400 - €500

                Description FR Lot varié de quatre esquisses de personnages. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van vier studietekeningen van geanimeerde voorstellingen (strandgezicht met wandelend figuur, galjoenen aan de kust, een verzoeking van Sint-Antonius, winters landschap). Potlood. Twee met monogram, één gedateerd '37'.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €400

                A set of five drawings. Description FR Lot varié de cinq esquisses de scènes religieuses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van vijf studietekeningen van religieuze voorstellingen (Vlucht naar Egypte (3) en de Aanbidding (2)). Potlood, blauw potlood. Eén met studie op verso. Twee op verso doodsbrief en -envelop (1939).

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                A set of seven drawings. Description FR Lot varié de sept esquisses de scènes religieuses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van zeven studietekeningen van religieuze voorstellingen (w.o. Vlucht naar Egypte, de Aanbidding, de heilige Christophorus). Potlood. Vier met studies op verso.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €100 - €200

                A set of six drawings. Description FR Lot varié de esquisses de scènes religieuses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van zes studietekeningen van religieuze voorstellingen (de heilige Rita, Christus en de slechte moordenaar, engel, heilige, Piëta, Christus aan het Kruis). Potlood, kleurpotlood, inkt. Twee met studies op verso.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                A set of seven drawings. Description FR Lot varié de sept esquisses de personnages. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van zeven studietekeningen van personages (w.o. voor zich reikende figuur, buste van Renaissance figuur, losse figuren, stadsgezichten, etc. ). Potlood, kleurpotlood (1). Eén op verso afrekening 'Société Générale', 1938.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €3,000 - €4,000

                'Boudewijn', 1918. A set of ten original preparatory drawings for 'Boudewijn'. Indian ink and watercolour. All signed, monogrammed and (nine) dated. Mounted on cardboard supports. Description FR 'Boudewijn', 1918. Un lot varié de dix dessins originaux (encre de Chine, rehauts à l'aquarelle), monogrammés et/ ou signés dont neuf datés. Beschrijving NL 'Boudewijn', 1918. Zeldzame verzameling van 10 originele ontwerpen voor illustraties voor het rijmverhaal 'Boudewijn'. Pentekening in Oost-Indische inkt, gehoogd met aquarel. Alle tien getekend en gemonogrammeerd in inkt, negen gedateerd. Alle gemonteerd op kartonnen drager. Voorstelling van diverse scènes uit de fabel met o.a. lettrines 'M' (als kopvignet voor 'De kermis') en 'N' (als kopvignet voor 'De kamp'), een optocht ("En de vlag van Nethentater wierd gedragen door den Beer"), het sluitvignet voor 'De kamp', de 'knieval van Courtois voor Lioen', Nobels voorstel Reynaert naar Parijs te sturen, "Zoo kunt Gij fortuinen rapen en op Uw twee ooren slapen!", de afgehakte staart en het sluitvignet. Diverse afmetingen (tss. 70 x 75 en 80 x 210 mm)

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                A set of nine drawings and one handwritten note. Description FR Un lot varié de neuf esquisses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van negen studietekeningen van diverse objecten, dieren, personages. Potlood, inkt, aquarel. Drie met studies op verso (w.o. Liers begijnhof). Bijgevoegd: kattebelletje.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €300 - €500

                Scène uit het leven van de heilige Franciscus, 1930-31. Pen in Indian ink, heigthened with watercolour. Monogram in ink. Annotation 'October'. Original design for the tenth print from the 'Francis Calendar for the year MCMXXXI'. Description FR Scène uit het leven van de heilige Franciscus, 1930-31. Plume à l'encre de Chine, rehaussée d'aquarelle. Monogramme à l'encre. Dessin original pour le dixième tirage du 'Calendrier François pour l'année MCMXXXI'. Beschrijving NL Scène uit het leven van de heilige Franciscus, 1930-31. Pen in Oost-Indische inkt, gehoogd met aquarel. Monogram in inkt. Annotatie 'October'. Origineel ontwerp voor de tiende prent uit de 'Franciscuskalender voor het jaar MCMXXXI'.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €300 - €500

                Untitled (landscape with cottage by river, Nete?). Brush in Indian ink, watercolour. Monogram in ink. Frame. Description FR Pinceau à l'encre de Chine, aquarelle. Monogramme à l'encre. Cadre. Beschrijving NL Landschap met huisje aan rivier (de Nete?). Penseel in Oost-Indische inkt, aquarel. Monogram in inkt. Kader.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                A set of four drawings. Description FR Lot varié de quatre esquisses de personnages. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van vier studietekeningen van personages (w.o. heilige Franciscus, scheppende boer, praatje, dragers). Potlood, inkt. Twee met monogram. Drie met studies op verso.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                A varied lot of four drawings in pencil or charcoal: 1. 'Rond Trier'. Monogram. 105 x 155 mm 2. Roasted chicken. Monogram. 160 x 205 mm 3. Man with pipe. 190 x 145 mm 4. Winter landscape. 105 x 145 mm All under passe-partouts. Description FR Un lot de quatre esquisses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van vier tekeningen in potlood of houtskool: 1. 'Rond Trier'. Monogram. 105 x 155 mm 2. Braadkip. Monogram. 160 x 205 mm 3. Man met pijp. 190 x 145 mm 4. Winters landschap. 105 x 145 mm Alle onder passe-partouts.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €400 - €500

                Untitled (Scene from the Life of St. Francis), 1930-31. Pen in Indian ink, heightened with watercolour. Monogram in ink. Annotation 'August'. Original design for the eighth print from the 'Francis Calendar for the year MCMXXXI'. We join: 'Francis calendar for the year MCMXXXI. Antwerp/ Amsterdam, De Sikkel/ Querido, 1931. With annotation 'Gommaire Timmermans'. Mounted on cardboard backing. Description FR Sans titre (Scène de la vie de saint François), 1930-31. Plume à l'encre de Chine, rehaussée à l'aquarelle. Monogramme à l'encre. Annotation "août". Dessin original pour le huitième tirage du 'Calendrier de François pour l'année MCMXXXI'. On joint: Calendrier de François pour l'année MCMXXXI. Anvers/ Amsterdam, De Sikkel/ Querido, 1931. Avec annotation. Monté sur un support en carton. Beschrijving NL Zonder titel (Scène uit het leven van de heilige Franciscus), 1930-31. Pen in Oost-Indische inkt, gehoogd met aquarel. Monogram in inkt. Annotatie 'Augustus'. Origineel ontwerp voor de achtste prent uit de 'Franciscuskalender voor het jaar MCMXXXI'. Bijgevoegd: 'Franciscuskalender voor het jaar MCMXXXI. Antwerpen/ Amsterdam, De Sikkel/ Querido, 1931. Met annotatie 'Gommaire Timmermans'. Gemonteerd op kartonnen drager.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                'ons keuken', ca. 1927. Charcoal. Monogram. Self-titled. We join: Jar. Brush in Indian ink. Monogram. Mounted. Tot.: 2 ex. Description FR 'ons keuken', ca. 1927. Lot varié de deux esquisses. Beschrijving NL 'ons keuken', ca. 1927. Houtskool. Monogram. Eigenhandig getiteld. Bijgevoegd: Kruik. Penseel in Oost-Indische inkt. Monogram. Gemonteerd. Tot.: 2 ex.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                A set of five drawings Description FR Lot varié de cinq esquisses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van vijf studietekeningen van man op jaagpad, sater, Maria, personages en attributen, handen en pad. Potlood, inkt. Eén met monogram en handtekening in inkt. Drie met studies op verso.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                A set of three drawings. Description FR Lot varié de trois esquisses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van drie studietekeningen van dansende personages, de Aanbidding der Koningen en personage. Potlood. Eén met lichte toets van inkt. Eén met monogram. Eén met studie van kalende man en vierregelige verzen op verso.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                'Windmolen onder sneeuw'. A set of three drawings. Description FR 'Windmolen onder sneeuw'. Lot varié de trois esquisses. Beschrijving NL 'Windmolen onder sneeuw'. Potlood, kleurpotlood. Monogram. Titel in inkt op verso. Bijgevoegd: potlood-en houtskooltekening met voorstelling van kerkje en Sint-Gummaruskerk. Eén met monogram. Eén rafelig. Tot.: 3 ex.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €400

                A set of four drawings. Description FR Lot varié de quatre esquisses. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van vier studietekeningen van brug te Lier, kerkinterieur, huisje en zijgevel. Potlood. Eén met monogram. Eén met studie op verso.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €100 - €150

                A set of two calenders, six prints and three cards. Description FR Un lot varié d'éphémères autour de l'écrivain Felix Timmermans. Beschrijving NL Een gevarieerd lot van twee Pallieterkalenders (1927, 1932, beide volledig met telkens de 12 kleurenprenten), drie kalenderprenten, portretfoto van de schrijver (175 x 125 mm), drie gelegenheidskaartjes (tweemaal vormsel Gommaar, geboortekaartje Antonia) en drie identieke prenten met voorstelling van de Bekoring van de heilige Antonius.

                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €100 - €150

                A set of one etching, one calender, a birth card and two other items. Description FR Un lot varié d'éphémères autour de l'écrivain Felix Timmermans. Beschrijving NL Zonder titel, 1919. Ets. Getekend in potlood. Bijgevoegd: Pallieterkalender 1927 (volledig met alle 12 kleurprenten, gemonteerd op kartonnen drager), geboortekaartje Antonia (26 maart 1926), communiekaartje Gommaar (11 mei 1941) en prent met voorstelling van de Bekoring van de heilige Antonius. Tot.: 5 ex.

              • FELIX TIMMERMANS - ADRIAAN BROUWER. AMSTERDAM, P.N. VAN KAMPEN & ZOON N.V., (1944). 8VO. 235 GEN.PP.
                Jun. 20, 2024

                FELIX TIMMERMANS - ADRIAAN BROUWER. AMSTERDAM, P.N. VAN KAMPEN & ZOON N.V., (1944). 8VO. 235 GEN.PP.

                Est: €100 - €200

                Felix Timmermans - Adriaan Brouwer. Amsterdam, P.N. Van Kampen & Zoon N.V., (1944). 8vo. 235 gen.pp. Een van de 250 met de hand gen. ex. op Hollands, nr. 18. Met ingekleefde portretfoto. Orig. half perkamenten bandRanden heel licht verkleurd. Description FR (Timmermans) Felix Timmermans - Adriaan Brouwer. Amsterdam, P.N. Van Kampen & Zoon N.V., (1944). 8vo. Beschrijving NL (Timmermans) Felix Timmermans - Adriaan Brouwer. Amsterdam, P.N. Van Kampen & Zoon N.V., (1944). 8vo. 235 gen.pp. Een van de 250 met de hand gen. ex. op Hollands, nr. 18. Met ingekleefde portretfoto. Orig. half perkamenten band. Randen heel licht verkleurd.

              • TIMMERMANS, Felix
                May. 25, 2024

                TIMMERMANS, Felix

                Est: €70 - €90

                Adagio (9de druk) 8°, met blad met postzegel FT Driekoningen (1972) en handtekeningen van Tonet, Clara, Marieke, Gommaar en Lia Timmermans. Bijgevoegd: FT - Ik zag Cecilia komen (1ste dr.) met opdracht en tekening van FT + FT- Minneke poes (1943) met handtekening FT + FT - Het keerseken in de lanteern (3de dr.) met opdracht van FT (4)

                Auctions Van de Wiele
              • TIMMERMANS, Felix (1886-1947)
                May. 25, 2024

                TIMMERMANS, Felix (1886-1947)

                Est: €360 - €500

                Vier originele tekeningen voor zijn boeken 1. 'Poortje', chinese inkt (14 x 10 cm), twee maal getekend, ingelijst. Voor 'Naar waar de appelsien groeien' blz 76. Uit col. Fred Bogaerts. 2. Orig. pentekening (7 x 4 cm), getekend FT, ingelijst. Voor Duitse 'Kindeken Jezus in Vl.' blz 140. 3. Orig. tekening (7.5 x 7 cm) met 'Hertje', getekend FT, ingelijst. Voor 'Harp van St. Franciscus' blz 6. 4. Originele tekening (8 x 6 cm), getekend FT, met 'Molen', ingelijst. Voor Duitse Pallieter blz 152 (4)

                Auctions Van de Wiele
                May. 25, 2024

                TIMMERMANS, Felix (1886-1947)

                Est: €270 - €360

                Pitjevogel - Suskewiet - Schrobberbeeck Drie tekeningen (16 x 14; 14 x 10 en 15 x 13 cm), getekend FT onderaan. Uniform ingelijst in 3 kaders

                Auctions Van de Wiele
                May. 25, 2024

                TIMMERMANS, Felix (1886-1947)

                Est: €360 - €500

                Gloria (1931) Tentoonstelling 'De Ster van de Fee. Kerstmis in de wereld van Timmermans', Lier 2011/2012 Aquarel (34 x 25 cm), getekend en met opdracht van Timmermans aan Willy Godenne, kerstvoorstelling, enkele lichte vlekjes, ingelijst. Op keerzijde uitleg Godenne in handschrift (10.10.1931)

                Auctions Van de Wiele
                May. 25, 2024

                TIMMERMANS, Felix (1886-1947)

                Est: €360 - €500

                Drie Koningen (1931) Tentoonstelling 'De Ster van de Fee. Kerstmis in de wereld van Timmermans', Lier 2011/2012 Aquarel (35.5 x 26 cm), getekend en met opdracht van Timmermans aan Willy Godenne, ingelijst

                Auctions Van de Wiele
                May. 25, 2024

                TIMMERMANS, Felix (1886-1947)

                Est: €120 - €160

                De Gasthuisvest in Lier Tekening in potlood (15 x 20.5 cm), getekend FT in linker benedenhoek, ingelijst

                Auctions Van de Wiele
              • PALLIETER - KALENDER VOOR 1927 [1930, 1931, 1932].
                Apr. 26, 2024

                PALLIETER - KALENDER VOOR 1927 [1930, 1931, 1932].

                Est: €200 - €250

                4 vol. folio, c. 32,5 x 19,2 cm (1927: blad december ontbreekt, 1930: titelblad ontbreekt, bovenste randen licht gerafeld en gebruind). - Zeldzame reeks van vier kalenders, elk verlucht met kleurtekeningen gemonogrameerd F, daaronder de kalender versierd met kleine tekeningen. Elk jaar gewijd aan een verschillende thema's: 1927: religieuze en folkloristische feesten, 1930: het landschap, 1931: Sint-Franciscus en 1932: verhalenkalender. - Bijgevoegd: 1-2. Felix Timmermans kalender 1980. S.l., Standaard Uitgeverij, 1980. Folio obl. (29,5 x 40 cm): 14 bladen. Ringband. Kalender van 1980, met een heruitgave van de afbeeldingen en teksten van de verhalenkalender uit 1932. 2 ex. (6 stuks)

                Arenberg Auctions
              • JOURS PIEUX. VROME DAGEN.
                Apr. 26, 2024

                JOURS PIEUX. VROME DAGEN.

                Est: €100 - €120

                4to: 6 gravures (grav. heel licht gebruind). - Oplage van 325 genum. ex., alle op velijnpapier (nr. 234). - Bijgevoegd: 1. Lierke Plezierke. Beschrijving door Felix Timmermans van den folkloristischen stoet die de stad zal rond gaan [...]. Antw., Mercurius, 1928. 8vo obl. Geniet, orig. geill. omslag. 1ste druk. Enkele ill. in kleur. - 2-3. Verzamelreeks van Liebig: 12 chromolith. over Tijl Uilenspiegel (7,1 x 11 cm) naar Timmermans. 1 reeks in het Nederlands, de andere in het Frans. (26 stuks)

                Arenberg Auctions
              • 37 KINDER- EN GEÏLLUSTREERDE BOEKEN GESCHREVEN OF GEÏLLUSTREERD DOOR FELIX TIMMERMANS.
                Apr. 26, 2024

                37 KINDER- EN GEÏLLUSTREERDE BOEKEN GESCHREVEN OF GEÏLLUSTREERD DOOR FELIX TIMMERMANS.

                Est: €80 - €100

                Versch. formaten. - O.a. E. Claes, H. Teirlinck, F. Timmermans, G. Walschap - Vertelsels voor Janneke en Mieke. Nominatief ex. van Timmermans, gesign. door alle auteurs en illustrators. Enkele titels van Timmermans: Een lepel herinneringen, Minneke Poes, Vertelsels, De harp van Sint-Franciscus. Enkele andere auteurs: Lia Timmermans (ook geïll. door Tonet Timmermans), Ernest Claes, Jozef Arras, Hendrik van Tichelen, etc. - Bijgevoegd: Met pen en penseel. Felix Timmermans tentoonstelling. Lier, Edipa, (1986). Folio. Genaaid. Tentoonstellingcatalogus. (38 vol.)

                Arenberg Auctions
              • 156 VOL.
                Apr. 26, 2024

                156 VOL.

                Est: €100 - €150

                Versch. formaten. - O.a. facsimile van het manuscript "Het einde van een roman", in gelimiteerde oplage van 230 ex. (n. 187), een genum. ex. van Isidoor Opsomer (n. 5/500), een voordracht te Lier bij zijn benoeming tot baron en een ex. van Boudewijn gesign. door de auteur. De meeste gedrukt in Amsterdam, bij P.N. Van Kampen. Enkele verzamelbundels.

                Arenberg Auctions
                Apr. 25, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €500 - €700

                Farmer's head. Oil on cardboard. Monogram in oil. Frame. Description FR Tête de paysan. Huile sur carton. Monogramme à l'huile. Cadre. Beschrijving NL Boerenhoofd. Olie op karton. Monogram in olie. Kader.

                Apr. 25, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €300 - €400

                Untitled (Epiphany). Woodcut. Signed in ink. With annotation 'mijn Eerste houtsnede'. Top mounted on support. Description FR Sans titre (Épiphanie). Gravure sur bois. Signée à l'encre. Avec annotation 'mijn Eerste houtsnede'. Bord supérieur collé sur support. Beschrijving NL Zonder titel (Driekoningen). Houtsnede. Getekend in inkt. Met annotatie 'mijn Eerste houtsnede'. Aan bovenzijde gemonteerd op drager.

                Apr. 25, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €400

                'Sint Antonius Bekoring', 1919. Etching on simili-Japan paper. Monogram and date in the plate. Signed and self-titled in pencil. Description FR 'Sint Antonius Bekoring', 1919. Eau-forte sur simili-Japon. Monogramme et date dans la planche. Signée et titrée par l'artiste au crayon. Beschrijving NL 'Sint Antonius Bekoring', 1919. Ets op simili-Japans. Monogram en datum in de plaat. Getekend en eigenhandig getiteld in potlood.

                Apr. 25, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €200 - €300

                Menukaart huwelijk Michielsen-De Beukelaer, 1936. Feestmaal aangeboden bij de schoone gelegenheid toen Mejuffer Mariosa Michielsen met Mijnheer Edward De Beukelaer in het huwelijksbootje stapte, op 13 juni 1936 te Antwerpen. 4to. Geïll. met 58 vignetten en illustraties, gehoogd met aquarel, door Felix Timmermans. Orig. omslag in perkament, typografie in rood, zwart en goudkleurig. Licht bevuild. Bijgevoegd: blad 463 uit 'Verzen' van Toussaint van Boelaere, met handgeschreven annotatie in inkt van Felix Timmermans. Herkomst: Gommaar Timmermans, Lier. Description FR Menukaart huwelijk Michielsen-De Beukelaer, 1936. Banquet offert à l'occasion du mariage de Mlle Mariosa Michielsen avec M. Edward De Beukelaer, le 13 juin 1936 à Anvers. 4to. Illustré de 58 vignettes et illustrations, rehaussées à l'aquarelle, par Felix Timmermans. Couv. d'orig. en vélin, typographie en rouge, noir et or. Légèrement sali. On y joint: feuillet 463 de 'Verzen' de Toussaint van Boelaere, avec annotation manuscrite à l'encre par Felix Timmermans. Beschrijving NL Menukaart huwelijk Michielsen-De Beukelaer, 1936. Feestmaal aangeboden bij de schoone gelegenheid toen Mejuffer Mariosa Michielsen met Mijnheer Edward De Beukelaer in het huwelijksbootje stapte, op 13 juni 1936 te Antwerpen. 4to. Geïll. met 58 vignetten en illustraties, gehoogd met aquarel, door Felix Timmermans. Orig. omslag in perkament, typografie in rood, zwart en goudkleurig. Licht bevuild. Bijgevoegd: blad 463 uit 'Verzen' van Toussaint van Boelaere, met handgeschreven annotatie in inkt van Felix Timmermans.

                Apr. 25, 2024

                FELIX TIMMERMANS (1886-1947)

                Est: €400 - €600

                De vlucht naar Egypte. Potlood. Monogram in potlood. Met op verso handgeschreven tekst in potlood, getiteld 'De Krabbekoker'. Studie voor omslag roman 'Het kindeke Jesus in Vlaanderen', 1917. Description FR La Fuite en Égypte. Mine de plomb. Monogramme au crayon. Avec texte manuscrit au crayon au verso, intitulé 'De Krabbekoker'. Étude pour la couverture du roman 'Het kindeke Jesus in Vlaanderen', 1917. Beschrijving NL De vlucht naar Egypte. Potlood. Monogram in potlood. Met op verso handgeschreven tekst in potlood, getiteld 'De Krabbekoker'. Studie voor omslag roman 'Het kindeke Jesus in Vlaanderen', 1917.