Jan (1934) Svoboda Sold at Auction Prices

Photographer, b. 1934 - d. 1990

    • Jan Svoboda – 2 Bll.: „Poeta Zdenku Palkrovi“ – „Stůl“
      Mar. 01, 2023

      Jan Svoboda – 2 Bll.: „Poeta Zdenku Palkrovi“ – „Stůl“

      Est: €800 - €1,000

      Vintage, Silbergelatineabzug auf Barytpapier. 1971 und 1981. Ca. 21,5 x 16 cm und ca. 12 x 17 cm (Blattgröße ca. 24,5 x 18 cm). Verso von der Witwe des Künstlers, Anne Svobodova, signiert, datiert und betitelt sowie mit Atelieranschrift. Ecken bestoßen, 1 linke untere Ecke mit Fehlstelle. Oberfläche stellenweise leicht berieben und mit Druckstellen. 1 Blatt mit vereinzelt winzigen Spritzfleckchen, vor allem im rechten Randbereich. Insgesamt schwach nachgedunkelt, sonst altersemäß sehr schön. Taxation: differenzbesteuert (VAT: Margin Scheme)

      Karl & Faber - Timed
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      May. 28, 2022

      Jan Svoboda (1934-1990)

      SPACE FOR PINK PICTURE 1972 Vintage gelatin silver print on glossy paper. 24,6x17,6 cm. Signed and annotated in pencil on the verso, stamp with no. "380096". Lit.: Daniela Mrazkova - Vladimir Remes, Cesty ceskoslovenske fotografie, Prague 1989, p. 296. Another copy is in the collections of The Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 8190.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      Mar. 12, 2020

      Jan Svoboda (1934-1990)

      BEZ NÁZVU 1972 Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 214x147 mm (237x179 mm). Recto dole uprostřed pod obrazem perem podpis autora. Stav A/B. Jemné rýhy v obrazové ploše a drobné retuše. Český fotograf. Vystudoval Vyšší školu uměleckého průmyslu v Praze. Jeho rané dílo bylo výrazně inspirováno tvorbou J. Sudka, hlavně po stránce volby námětů. Vytvářel především zátiší, co nejjednodušší kompozice s minimem předmětů, kde však vyniklo nasvícení a precizní aranžmá. Fotil často pohledy na běžné předměty, jako např. stůl, okno, konvici, hrušky apod. Důležitá pro něj byla práce se světlem, vyhýbal se ostrým kontrastům, využíval jemných nuancí v odstínech šedé. Fotografie zvětšoval na velké formáty, adjustoval je na tvrdé kartony a nerámoval je. Své dílo do hloubky filosoficky promýšlel a snažil se reflektovat vlastní tvorbu a znovu ji přepracovávat. Na přelomu let 2015 a 2016 mu Moravská galerie v Brně uspořádala velkou monografickou výstavu s názvem Nejsem fotograf, ke které vyšla stejnojmenná monografie. UNTITLED 1972 Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 214x147 mm (237x179 mm). Signed in ink lower centre on the recto. Subtle scratches in the image area and tiny retouches. OHNE TITEL 1972 Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 214x147 mm (237x179 mm). Recto unten in der Mitte unter dem Bild in Feder signiert. Leichte Risse im Bildbereich und kleine Retuschen.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      Mar. 12, 2020

      Jan Svoboda (1934-1990)

      ZÁTIŠÍ S KOULÍ V OKNĚ 1968 Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 296x272 mm. Verso tužkou podpis autora a další poznámky. Stav A/B. Lehce roztřepené rohy. Český fotograf. Vystudoval Vyšší školu uměleckého průmyslu v Praze. Jeho rané dílo bylo výrazně inspirováno tvorbou J. Sudka, hlavně po stránce volby námětů. Vytvářel především zátiší, co nejjednodušší kompozice s minimem předmětů, kde však vyniklo nasvícení a precizní aranžmá. Fotil často pohledy na běžné předměty, jako např. stůl, okno, konvici, hrušky apod. Důležitá pro něj byla práce se světlem, vyhýbal se ostrým kontrastům, využíval jemných nuancí v odstínech šedé. Fotografie zvětšoval na velké formáty, adjustoval je na tvrdé kartony a nerámoval je. Své dílo do hloubky filosoficky promýšlel a snažil se reflektovat vlastní tvorbu a znovu ji přepracovávat. Na přelomu let 2015 a 2016 mu Moravská galerie v Brně uspořádala velkou monografickou výstavu s názvem Nejsem fotograf, ke které vyšla stejnojmenná monografie. STILL LIFE WITH A SPHERE IN A WINDOW 1968 Vintage gelatin silver print on matte paper. 296x272 mm. Signed and annotated in pencil on the verso. Slightly softened corners. STILLLEBEN MIT KUGEL IM FENSTER 1968 Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 296x272 mm. Verso in Bleistift signiert und andere Notizen. Leicht ausgefranste Ecken.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      Mar. 12, 2020

      Jan Svoboda (1934-1990)

      STUDIE 1959 Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném kartonu, původní autorská zvětšenina. 222x159 mm. Verso tužkou jméno autora, název díla, datace, rozměr a další poznámky také kuličkovým perem. Stav A/B. Jemné rýhy v obrazové ploše, verso stopy po adjustaci. Český fotograf. Vystudoval Vyšší školu uměleckého průmyslu v Praze. Jeho rané dílo bylo výrazně inspirováno tvorbou J. Sudka, hlavně po stránce volby námětů. Vytvářel především zátiší, co nejjednodušší kompozice s minimem předmětů, kde však vyniklo nasvícení a precizní aranžmá. Fotil často pohledy na běžné předměty, jako např. stůl, okno, konvici, hrušky apod. Důležitá pro něj byla práce se světlem, vyhýbal se ostrým kontrastům, využíval jemných nuancí v odstínech šedé. Fotografie zvětšoval na velké formáty, adjustoval je na tvrdé kartony a nerámoval je. Své dílo do hloubky filosoficky promýšlel a snažil se reflektovat vlastní tvorbu a znovu ji přepracovávat. Na přelomu let 2015 a 2016 mu Moravská galerie v Brně uspořádala velkou monografickou výstavu s názvem Nejsem fotograf, ke které vyšla stejnojmenná monografie. A STUDY 1959 Vintage gelatin silver print on semi-matte board. 222x159 mm. Artist`s name, title, date, size and other annotations in pencil and ballpoint on the verso. Subtle scratches in the image area, remnants of adjustment on the verso. STUDIE 1959 Silbergelatineabzug auf Halbmattkarton, vintage. 222x159 mm. Verso in Bleistift Name des Autors, Werktitel, Datum, Abmessung und andere Notizen auch in Kugelschreiber. Leichte Risse im Bildbereich, verso Spuren von Adjustierung.

      Auction House Zezula
    • * Svoboda (Jan, 1934-1990). Fotografie/Photographs, Exhibition commemorating the late photographer's
      Apr. 11, 2019

      * Svoboda (Jan, 1934-1990). Fotografie/Photographs, Exhibition commemorating the late photographer's

      Est: £200 - £300

      * Svoboda (Jan, 1934-1990). Fotografie/Photographs, Exhibition commemorating the late photographer's Sixtieth Birthday, Moravian Gallery in Brno, 1994, exhibition catalogue in Czech and English, plates from photographs, gutter percha perished and many leaves detached, original printed wrappers with small contact print (6 x 8cm) to upper cover, some soiling, folio, together with related ephemera including five original negatives by Svoboda, various sizes, the largest 17.5 x 12.5cm (Qty: 10)

      Dominic Winter Auctions
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      Oct. 11, 2018

      Jan Svoboda (1934-1990)

      HRUŠKY II 1964 Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 167x221 mm (290x391 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a datace. Stav A. Pokrčený levý dolní roh mimo obrazovou plochu. PEARS II 1964 Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 167x221 mm (290x391 mm). Artist`s stamp, title and date in pencil on the verso. Condition A. Bumped lower left corner away from the image area. BIRNEN II 1964 Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 167x221 mm (290x391 mm). Verso Künstlerstempel, Titel und Datierung in Bleistift. Zustand A. Zerknitterte linke untere Ecke - außerhalb des Bildbereichs.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      Oct. 11, 2018

      Jan Svoboda (1934-1990)

      BEZ NÁZVU 1966 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 255x205 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou datace a další poznámky. Stav A/B. Český fotograf. Vystudoval Vyšší školu uměleckého průmyslu v Praze. Jeho rané dílo bylo výrazně inspirováno tvorbou Josefa Sudka, hlavně díky volbě námětů prací. Vytvářel především zátiší, co nejjednodušší kompozice s minimem předmětů, kde však vyniklo nasvícení a precizní aranžmá. Fotil často pohledy na běžné předměty, jako např. stůl, okno, konvici, hrušky apod. Důležitá pro něj byla práce se světlem, vyhýbal se ostrým kontrastům, využíval jemných nuancí v odstínech šedé. Své fotografie zvětšoval na velké formáty, adjustoval je na tvrdé kartony a nerámoval je. Své dílo do hloubky filosoficky promýšlel a snažil se reflektovat vlastní tvorbu a znovu ji přepracovávat. Na přelomu loňského a letošního roku mu Moravská galerie v Brně uspořádala velkou monografickou výstavu s názvem Nejsem fotograf, ke které vyšla stejnojmenná monografie. UNTITLED 1966 Vintage gelatin silver print on glossy paper. 255x205 mm. Artist`s stamp, date and other annotations in pencil. Condition A/B. NEGATIV-TROCKNER 1966 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 255x205 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Datierung und andere Notizen. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      Oct. 07, 2017

      Jan Svoboda (1934-1990)

      PF 1974. 1972. Vintage semi-matte gelatin silver print. 215x157 mm (238x179 mm). Dated in ballpoint lower centre, signed and titled „PF 1974“ in ballpoint on the verso. Condition A.  PF 1974. 1972. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 215x157 mm (238x179 mm). Recto kuličkovým perem dole uprostřed pod obrazem datace, verso kuličkovým perem „PF 1974“ a podpis autora. Stav A.  PF 1974. 1972. Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 215x157 mm (238x179 mm). Recto unten Mitte unter dem Bild in Kugelschreiber datiert, Verso in Kugelschreiber gezeichnet: „PF 1974“ und signiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      Oct. 08, 2016

      Jan Svoboda (1934-1990)

      UNTITLED. 1972. Vintage semi-matte gelatin silver print. 170x239 mm. Dated in ink upper centre, signed and annotated: „PF 1973” on the verso. Condition B. Estimated price: 18 000 - 22 000 CZK / 667 - 815 € BEZ NÁZVU. 1972. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 170x239 mm. Recto nahoře uprostřed tuší datace, verso: „PF 1973“ a podpis autora. Stav B. Odhadní cena: 18 000 - 22 000 Kč / 667 - 815 € OHNE TITEL. 1972. Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 170x239 mm. Recto oben Mitte in Tusche datiert, verso: „PF 1973“ und signiert. Zustand B. Schätzpreis: 18 000 - 22 000 CZK / 667 - 815 EUR

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      Apr. 09, 2016

      Jan Svoboda (1934-1990)

      Est: €1,445 - €2,890

      Jan Svoboda (1934-1990) ON THE EDGE OF A FOREST. 1962. Vintage gelatin silver print on matte paper on paperboard, 290x388 mm. Verso signed, dated and annotated in pencil by the photographer. Condition A. Jan Svoboda (1934-1990) NA KRAJI LESA. 1962. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 290x388 mm. Adjustováno na kartonu. Verso tužkou podpis autora, datace a další poznámky. Stav A. Jan Svoboda (1934-1990) AM WALDRAND. 1962. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 290x388 mm. Auf Karton. Verso in Bleistift sign., datiert und bez. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      Apr. 09, 2016

      Jan Svoboda (1934-1990)

      Est: €593 - €1,186

      Jan Svoboda (1934-1990) WITHOUT TITLE. 1975. Vintage gelatin silver print on glossy paper. 169x181 mm. Signed and dated by the photographer’s hand and annotated: “Tuto fotografii považuji za otisk, nevím, jak bude vypadat až... J.“. Condition A. Jan Svoboda (1934-1990) BEZ NÁZVU. 1975. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 169x181 mm. Verso tužkou rukou autora datace a popis: „Tuto fotografii považuji za otisk, nevím, jak bude vypadat až... J.“. Stav A. Jan Svoboda (1934-1990) OHNE TITEL. 1975. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 169x181 mm. Verso vom Autor in Bleistift datiert und bez.: „Tuto fotografii považuji za otisk, nevím, jak bude vypadat až... J.“. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (1934-1990)
      Apr. 09, 2016

      Jan Svoboda (1934-1990)

      Est: €2,408 - €4,816

      Jan Svoboda (1934-1990) TABLE. 1972. Vintage gelatin silver print on matte paper attached to paperboard, 390x388 mm. Recto upper part dated in ink. Condition A/B. Two little coffee stains, slightly damaged rims. Jan Svoboda (1934-1990) STŮL. 1972. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 390x388 mm. Adjustováno na kartonu. Recto tuší nahoře uprostřed datace. Stav A/B. Dvě drobné skvrny od kávy, lehce poškozené okraje. Jan Svoboda (1934-1990) TISCH. 1972. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 390x388 mm. Auf Karton. Recto oben Mitte in Tusche datiert. Zustand A/B. Zwei kleine Kaffeflecken, leicht beschädigte Ränder.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (*1957)
      Oct. 10, 2015

      Jan Svoboda (*1957)

      Est: Kč30,000 - Kč45,000

      Jan Svoboda (*1957) SQUARE ABOVE THE HORIZON. 2015. Oil on canvas, 80x70 cm, signed lower right. Example of author’s newest painting production, minimal geometric painting, partly inspired by V. Boštík, reduced diversity of colours, interesting fine graphic structure engraved to wet colour layer. Jan Svoboda (*1957) ČTVERCE NAD HORIZONTEM. 2015. Olej na plátně, 80x70 cm, sign. vpravo dole. Ukázka autorovy nejnovější malířské tvorby, minimální geometrická malba redukované barevnosti, ozvláštněná jemnou grafickou strukturou, rytou do mokré barevné vrstvy. Jan Svoboda (*1957) QUADRATEN ÜBER HORIZONT. 2015. Öl auf Leinwand, 80x70 cm, rechts unten sign.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (*1957)
      Oct. 10, 2015

      Jan Svoboda (*1957)

      Est: Kč35,000 - Kč50,000

      Jan Svoboda (*1957) RUSTY SURFACE. 2015. Oil on canvas, 110x70 cm, signed lower right. The author uses very rough painting canvas with many layers of sealer, applied colour layers are then here and there wiped away nearly up to the base, so impressive structures are created. Jan Svoboda (*1957) REZAVÁ PLOCHA. 2015. Olej na plátně, 110x70 cm, sign. vpravo dole. Autor využívá velmi hrubé malířské plátno s mnohavrstevnými podklady, čímž dociluje působivých struktur. Jan Svoboda (*1957) ROSTIGE FLÄCHE. 2015. Öl auf Leinwand, 110x70 cm, rechts unten sign.

      Auction House Zezula
    • Jan Svoboda (*1957)
      Oct. 10, 2015

      Jan Svoboda (*1957)

      Est: Kč45,000 - Kč60,000

      Jan Svoboda (*1957) GRAY STRUCTURE. 2014. Oil on canvas, 90x110 cm, signed lower right. Layered structural painting modelled by mechanical interferences. Jan Svoboda (*1957) ŠEDÁ STRUKTURA. 2014. Olej na plátně, 90x110 cm, sign. vpravo dole. Vrstevnatá strukturální malba modelovaná mechanickými zásahy. Jan Svoboda (*1957) GRAUE STRUKTUR. 2014. Öl auf Leinwand, 90x110 cm, rechts unten sign.

      Auction House Zezula