Lena Svedberg Sold at Auction Prices

Painter, Sculptor

  • Lena Svedberg, Apa
    Nov. 13, 2012

    Lena Svedberg, Apa

    Est: kr4,000 - kr5,000

    Lena Svedberg, Apa LENA SVEDBERG 1946-1972 Apa Signerad Lena. Blandteknik på papper, 42 x 32 cm. PROVENIENS Tore Anderssons samling, Stockholm

    Stockholms Auktionsverket
  • LENA SVEDBERG 1946-1972 Råttan Signerad och
    Sep. 21, 2011

    LENA SVEDBERG 1946-1972 Råttan Signerad och

    Est: kr3,000 - kr4,000

    LENA SVEDBERG 1946-1972 Råttan Signerad och daterad Lena -64. Kol på papper, 25,5 x 20,5 cm. UTSTÄLLD: Konstvänner, Jönköpings läns museum 2007

    Stockholms Auktionsverket
  • LENA SVEDBERG 1946-1972 Lekis Signerad Lena.
    Oct. 27, 2010

    LENA SVEDBERG 1946-1972 Lekis Signerad Lena.

    Est: kr20,000 - kr25,000

    LENA SVEDBERG 1946-1972 Lekis Signerad Lena. Blandteknik med collage på papper, 52 x 70 cm. PROVENIENS Galerie AR, Göteborg 1969

    Stockholms Auktionsverket
  • LENA SVEDBERG 1946-1972 Manshuvud Signerad och
    Oct. 27, 2010

    LENA SVEDBERG 1946-1972 Manshuvud Signerad och

    Est: kr3,000 - kr4,000

    LENA SVEDBERG 1946-1972 Manshuvud Signerad och daterad Lena -67. Kol på papper, 57 x 46 cm. PROVENIENS Galleri 69, Göteborg 1975

    Stockholms Auktionsverket
  • LENA SVEDBERG 1946-1972 Ansikten Signerad Lena
    Apr. 29, 2009

    LENA SVEDBERG 1946-1972 Ansikten Signerad Lena

    Est: kr40,000 - kr50,000

    LENA SVEDBERG 1946-1972 Ansikten Signerad Lena Svedberg. Blandteknik på papper, 68,5 x 98 cm.

    Stockholms Auktionsverket