Julia Charlotta Mortana Strömberg Sold at Auction Prices

Landscape painter, Painter

  • JULIA STRÖMBERG 1851-1920 Den öppna grinden
    Jun. 03, 2010

    JULIA STRÖMBERG 1851-1920 Den öppna grinden

    Est: kr8,000 - kr10,000

    JULIA STRÖMBERG 1851-1920 Den öppna grinden Signerad Julia Strömberg. Olja på duk, 44,5 x 35.5 cm. Utförd på 1880-talet

    Stockholms Auktionsverket
  • - JULIA STRÖMBERG 1851-1920 Insjölandskap med
    Nov. 26, 2009

    - JULIA STRÖMBERG 1851-1920 Insjölandskap med

    Est: kr20,000 - kr30,000

    - JULIA STRÖMBERG 1851-1920 Insjölandskap med flicka på stig Signerad och daterad Julia Strömberg 1878. Olja på duk, 45,5 x 64 cm. Läs mer

    Stockholms Auktionsverket