Antonín Strnadel Sold at Auction Prices

Painter, Illustrator

    • Antonín Strnadel (1910-1975)
      Jun. 11, 2016

      Antonín Strnadel (1910-1975)

      Antonín Strnadel (1910-1975) Antonín Strnadel (1910-1975) Antonín Strnadel (1910-1975) PODMALBA NA SKLE. Podmalba na skle s námětem valašských pastevců s ovcemi, tempera, sign. vpravo dole "S.", rámováno, 23,3x53 cm (výřez rámu). ON A PASTURE. A tempera painting on glass, shepherds with sheep from the Moravian Wallachia region, signed lower right "S.", framed, 23,3x53 cm (frame aperture). UNTERMALUNG AUF GLAS. Walachische Schäfer mit Schafen, Tempera, sign. rechts unten "S.", gerahmt, 23,3x53 cm (Rahmenausschnitt). Zustand A. Antonín Strnadel – český malíř, grafik a ilustrátor, významný představitel české poválečné ilustrátorské tvorby. V letech 1927-1933 studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, poté na pražské Akademii výtvarných umění u prof. M. Švabinského. Od roku 1945 působil jako profesor na VŠUP, mezi jeho studenty patřili např. Z. Miller, J. Smetana, S. Kolíbal či A. Kučerová; roku 1967 byl jmenován národním umělcem. Jako beskydský rodák maloval především valašské lidové stavby a jejich zařízení a život pastýřů na salaši. Jeho dílu je věnován památník v Novém Hrozenkově. Estimate in Euros 110

      Auction House Zezula
    • STRNADEL Antonin (10. 5. 1910 Trojanovice pod
      Mar. 29, 2008

      STRNADEL Antonin (10. 5. 1910 Trojanovice pod

      Est: - Kč3,000

      STRNADEL Antonin (10. 5. 1910 Trojanovice pod Radhostem - 31. 10. 1975 Prague) During a dance Watercolour and ink on paper, 33,5 x 44 cm, mounted, glazed, undated, signed lower right, lyrics in the centre. Czech painter, graphic artist and illustrator, he studied under J. Benda at the Academy of Decorative Arts in Prague and under M. Svabinsky at the Academy of Arts in Pratur. See T 2/496, TD 176, V 4/377, B 9/869.

      European Arts