Hjalmar Strååt Sold at Auction Prices

  • D - HJALMAR STRÅÅT 1885-1971 Slussen och
    May. 06, 2010

    D - HJALMAR STRÅÅT 1885-1971 Slussen och

    Est: kr8,000 - kr10,000

    D - HJALMAR STRÅÅT 1885-1971 Slussen och Skeppsbron, Stockholm Signerad Strååt. Olja på pannå, 34,5 x 50 cm. Utförd 1938 UTSTÄLLD Enligt påskrift på baksidan Liljevalchs Konsthall, Stockholm

    Stockholms Auktionsverket