Slava Stochl Sold at Auction Prices

b. 1913 - d. 1990

    • Sláva Štochl (1913-1990)
      Mar. 12, 2020

      Sláva Štochl (1913-1990)

      DIVOKÉ HUSY 1960 / 1971 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina z roku 1971. 265x355 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora, rozměry a datace, perem název díla v angličtině a němčině, další poznámky tužkou a kuličkovým perem. Stav B. Papír lehce zažloutlý, místy pokrčený a s několika hnědými skvrnkami. Další exemplář je uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 5300. Český fotograf. Studoval na reálce a obchodní škole v Praze. Fotografovat začal v průběhu 2. světové války, významnou dokumentární hodnotu tvoří cyklus snímků z Pražského povstání. Tyto snímky vykazují krom dokumentární hodnoty také vysoké umělecké kvality, počínaje výběrem objektu, přes kompozici až k expozici. Štochlův cyklus fotografií z května 1945 se řadí do širší tradice české umělecko-reportážní fotografie, kam jednoznačně patří snímky mnoha autorů nejen z roku 1945, ale také z let 1968 a 1989, mezi nejvýznamnější představitele tohoto proudu se řadí vedle Štochla také např. Miroslav Hák, Tibor Honty, Jiří Všetečka, Josef Koudelka a další. Od roku 1949 se Štochl věnoval výhradně fotografii, zaměřoval se na fotografie živé přírody, především lesní zvěře. Je autorem celé řady tematicky zaměřených publikací, jejichž texty si většinou psal sám. Jeho snímky z volné přírody jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co v této oblasti vzniklo. WILD GEESE 1960 / 1971 Gelatin silver print on ferrotyped paper, printed later by the artist in 1971. 265x355 mm. Copyright credit stamp, signature, dimensions and date, title in ink in English and German and other annotations in pencil and ballpoint on the verso. A bit yellowed paper, slightly creased with few brown spots. Second copy is in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 5300. WILDE GÄNSE 1960 / 1971 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abdruck des Autors von 1971. 265x355 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift signiert, Abmessungen und Datum, in Feder Werktitel v Englisch und Deutsch, andere Notizen in Bleistift und in Kugelschreiber. Papier leicht vergilbt, stellenweise zerknittert und mit einigen Braunflecken. Anderes Exemplar Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 5300.

      Auction House Zezula
    • Sláva Štochl (1913-1990)
      Oct. 08, 2016

      Sláva Štochl (1913-1990)

      BEHIND THE BARRICADE. 1945. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 181x132 mm. Photographer’s stamp on the verso. Condition restored. Estimated price: 14 000 - 18 000 CZK / 519 - 667 € ZA BARIKÁDOU. 1945. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 181x132 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav restaurováno. Odhadní cena: 14 000 - 18 000 Kč / 519 - 667 € HINTER DER BARRIKADE. 1945. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 181x132 mm. Verso Künstlerstempel. Zustand restauriert. Schätzpreis: 14 000 - 18 000 CZK / 519 - 667 EUR

      Auction House Zezula
    • Sláva Štochl (1913-1990)
      Oct. 08, 2016

      Sláva Štochl (1913-1990)

      UNTITLED. 1945. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 134x182 mm. Photographer’s stamp on the verso. Condition A. Estimated price: 14 000 - 18 000 CZK / 519 - 667 € BEZ NÁZVU. 1945. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 134x182 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Odhadní cena: 14 000 - 18 000 Kč / 519 - 667 € OHNE TITEL. 1945. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 134x182 mm. Verso Künstlerstempel. Zustand A.. Schätzpreis: 14 000 - 18 000 CZK / 519 - 667 EUR

      Auction House Zezula
    • Sláva Štochl (1913-1990)
      Oct. 08, 2016

      Sláva Štochl (1913-1990)

      PRAGUE UPRISING. 1945. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 181x131 mm. Titled in blue ink, as well as photographer’s stamp on the verso. The photograph was reproduced in foil: Květen 1945 (Mai 1945). Foreword by Jiří Taufer. Issued by Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění in 1960, expense 3400 copies. The album contained photographs from original negative by Jaroslav Pacovský, Sláva Štochl, Václav Chochola, Karl Ludwig, František Ondrášek, František Illek, Miroslav Hák, Jiří Jeníček and Tibor Honty. Condition A. Estimated price: 14 000 - 18 000 CZK / 519 - 667 € PRAŽSKÉ POVSTÁNÍ. 1945. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 181x131 mm. Verso značeno autorským razítkem, modrým inkoustem název díla. Fotografie byla reprodukována ve foliu: Květen 1945. Úvodní slovo napsal Jiří Taufer. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění v roce 1960 nákladem 3 400 výtisků. Album obsahovalo po jedné fotografii zhotovené z původních negativů od Jaroslava Pacovského, Slávy Štochla, Václava Chocholy, Karla Ludwiga, Františka Ondráška, Františka Illka, Miroslava Háka a Jiřího Jeníčka. Od Tibora Hontyho byly v albu zastoupeny fotografie dvě. Stav A. Odhadní cena: 14 000 - 18 000 Kč / 519 - 667 € PRAGER AUFSTAND. 1945. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 181x131 mm. Verso Künstlerstempel, Werktitel in blauer Tinte. Das Bild wurde veröffentlicht im Foliant: Květen 1945. Geleitwort von Jiří Taufer. Ausgegeben von Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění in 1960, Auflage von 3 400 Exemplaren. Album enthält eine Fotografie aus ursprünglichem Negativ von: Jaroslav Pacovský, Sláva Štochl, Václav Chochola, Karl Ludwig, František Ondrášek, František Illek, Miroslav Hák und Jiří Jeníček und zwei Bilder von Tibor Honty. Zustand A. Schätzpreis: 14 000 - 18 000 CZK / 519 - 667 EUR

      Auction House Zezula