Herman Stilling Sold at Auction Prices

    • Herman Stilling
      Aug. 31, 2024

      Herman Stilling

      Est: kr300 - kr600

      Litografi, betitlet Helårsnissen, signeret og nummeret i bly nr. 9/280, Hermann Stilling-1979, 76 x 55/CD Fremstår med enkelte brugsspor.

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Herman Stilling (1925-1996)
      Jun. 16, 2024

      Herman Stilling (1925-1996)

      Est: kr300 - kr600

      Litografi, komposition, signeret, 67 x 34/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Herman Stilling (1925-1996)
      Jan. 28, 2024

      Herman Stilling (1925-1996)

      Est: kr300 - kr600

      Helårsnisse, litografi, nr. 131/280, lysmål 50 x 37/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Herman Stilling (1925-1996)# Komposition, Blå Flimmer, olie på lærred, 100 x 81/CD
      Mar. 02, 2019

      Herman Stilling (1925-1996)# Komposition, Blå Flimmer, olie på lærred, 100 x 81/CD

      Est: kr1,250 - kr2,500

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Herman Stilling (1925- ) German. Abstract, Oil o
      May. 01, 2015

      Herman Stilling (1925- ) German. Abstract, Oil o

      Est: £100 - £150

      Herman Stilling (1925- ) German. Abstract, Oil on Canvas, Signed and Dated 1962 and Inscribed '2 Mobel ben' on the reverse, 14" x 15.5".

      John Nicholson's Fine Art Auctioneers & Valuers
    • Herman Stilling (1925-1996) Danish. Abstract Form,
      Sep. 24, 2014

      Herman Stilling (1925-1996) Danish. Abstract Form,

      Est: £150 - £200

      Herman Stilling (1925-1996) Danish. Abstract Form, Oil on Canvas, Signed, Inscribed and Dated 1962 on the reverse, 14" x 15.75".

    • Herman Stilling
      Mar. 31, 2009

      Herman Stilling

      Est: - €535

      Herman Stilling

      Bruun Rasmussen Auctioneers