Miloslav Stibor Sold at Auction Prices

b. 1927 - d. 2011

    • Miloslav Stibor (1927-2011)
      Oct. 11, 2018

      Miloslav Stibor (1927-2011)

      AKT Z CYKLU "15 FOTOS FÜR HENRI MILLER" 1969 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 400x296 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a cyklu, datace a další poznámky také barevnou tužkou, fixem, perem a kuličkovým perem. Stav B. Lehce roztřepené rohy. Olomoucký fotograf a vysokoškolský pedagog. Své nejslavnější fotografie vytvořil převážně v 60. a 70. letech 20. století. Patří mezi nejvýznamnější české fotografy aktů. Vystudoval výtvarnou výchovu na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je autorem učebnice fotografie pro lidové školy umění, která byla několikrát znovu vydána. V letech 1968-1969 vytvořil cyklus 15 aktů pro spisovatele Henryho Millera, které byly ve svém vyznění novátorské. V 60. letech experimentoval s malbou na ženské tělo, které posléze fotografoval. V 70. letech se začal věnovat aktům volně inspirovaným antickou mytologií, v nichž zachycoval jemně rozostřený pohyb. Vytvářel cykly fotografií, kterým dával neobvyklé názvy, podle antických postav či podle latinsky pojmenovaných prvků ve fotografii. Pro jeho akty je typický ostrý kontrast, ateliérové aranžmá a výrazné nasvícení. Věnoval se i krajinářské fotografii, od 60. let soustavně rozvíjel cyklus s názvem Kámen. NUDE FROM THE CYCLE "15 FOTOS FÜR HENRI MILLER" 1969 Vintage gelatin silver print on glossy paper. 400x296 mm. Artist`s stamp, title in pencil, date and other annotations in pencil, ink, ballpoint and marker on the verso. Condition B. Slightly bumped corners. AKT AUS DEM ZYKLUS "15 FOTOS FÜR HENRI MILLER" 1969 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 400x296 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Titel des Werkes und Zyklus, Datierung und andere Notizen auch in Farbstift, Filzstift, Tinte und Kugelschreiber. Zustand B. Leicht ausgefranste Ecken.

      Auction House Zezula
    • Miloslav Stibor (1927-2011)
      Oct. 07, 2017

      Miloslav Stibor (1927-2011)

      NUDE. 1960’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 398x299 mm. Photographer’s stamp on the verso. Condition A. Slightly bumped corners.  AKT. 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 398x299 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Lehce roztřepené rohy.  AKT. 1960s. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 398x299 mm. Verso Künstlerstempel. Zustand A. Leicht ausgefranste Ecken.

      Auction House Zezula
    • Miloslav Stibor (1927-2011)
      Apr. 09, 2016

      Miloslav Stibor (1927-2011)

      Est: €371 - €742

      Miloslav Stibor (1927-2011) WITHOUT TITLE. 1960-1970. Vintage gelatin silver print on glossy paper. 302x396 mm. With the photographer's stamp on the reverse. Condition A. Miloslav Stibor (1927-2011) BEZ NÁZVU. 60. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 302x396 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Miloslav Stibor (1927-2011) OHNE TITEL. 1960-1970. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 302x396 mm. Verso Künstlerstempel. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Miloslav Stibor (1927-2011)
      Apr. 09, 2016

      Miloslav Stibor (1927-2011)

      Est: €371 - €742

      Miloslav Stibor (1927-2011) WITHOUT TITLE. 1960-1970. Vintage gelatin silver print on glossy paper. 402x298 mm. With the photographer's stamp on the reverse. Condition A/B. Lower right corner slightly teared (7 mm). Miloslav Stibor (1927-2011) BEZ NÁZVU. 60. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 402x298 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A/B. V pravém dolním rohu 7 mm natržení. Miloslav Stibor (1927-2011) OHNE TITEL. 1960-1970. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 402x298 mm. Verso Künstlerstempel. Zustand A/B. Am unteren rechten Rand 7 mm gerissen.

      Auction House Zezula
    • Miloslav Stibor (1927-2011)
      Jun. 20, 2015

      Miloslav Stibor (1927-2011)

      Est: Kč1,200 - Kč2,400

      PHOTOGRAPHIC CYCLE OF NUDES. 1967. Complete cycle of 12 artistic photographs of women’s nudes in original folder including a sheet with original text. Graphic adjustment by Miloš Pazděna, text and redaction by Libuše Kyndrová, published by Orbis publishing house, national enterprise, Prague-Karlín F 12-71100. 36 6214. Made by Polygrafia Lipník nad Bečvou, national enterprise. 130x180 mm. Miloslav Stibor (1927-2011) Miloslav Stibor (1927–2011) FOTOGRAFICKÝ CYKLUS AKTY. 1967. Kompletní cyklus 12 uměleckých fotografií ženských aktů v původní složce včetně listu s průvodním textem. Grafická úprava Miloš Pazděna, text a redakce Libuše Kyndrová, vydalo nakladatelství Orbis, n. p. Praha-Karlín F 12-71100. 36 6214. Zhotovil n. p. Polygrafia Lipník nad Bečvou. 130x180 mm.

      Auction House Zezula
    • Miloslav Stibor (1927-2011)
      Nov. 03, 2012

      Miloslav Stibor (1927-2011)

      Est: Kč1,000 - Kč2,000

      Miloslav Stibor (1927-2011) FOUR NUDES. 1950 (?). Black and white photographies no.. 4, 7, 8 and 12, probably from cycle "Miloslav Stibor-Nudes", published by Orbis publishing house in 1967. 180x130 mm (inside mount measurements). Reverse side marked "Vintage gelatin silver print (18x13 cm) 1950/Stamped / credited verso (Orbis)". Mounted, framed, glassed. Miloslav Stibor - important Czech photographers and a university professor. Created majority of his photography's in sixties and seventies and became famous mostly through his nudes and landscapes. Miloslav Stibor (1927-2011) ČTVEŘICE AKTŮ. 1950 (?). Čtyři fotografie ženských aktů, č. 4, 7, 8 a 12, patrně z cyklu „Miloslav Stibor-Akty", vydaného nakladatelstvím Orbis v roce 1967. 180x130 mm (výřez pasparty). Na zadní straně značeno „Vintage gelatin silver print (18x13 cm) 1950/Stamped / credited verso (Orbis)". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Miloslav Stibor - významný český fotograf a vysokoškolský pedagog. Tvořil převážně v 60. a 70. letech 20. století; proslavil se především akty a krajinami. Miloslav Stibor (1927-2011) VIER AKTE. 1950 (?). Schwarzweiße Photographien, N. 4, 7, 8 a 12, wahrscheinlich aus dem Zyklus „Miloslav Stibor-Akty", herausgegeben von Orbis in 1967. 180x130 mm (ohne Passepartout). Verso: „Vintage gelatin silver print (18x13 cm) 1950/Stamped / credited verso (Orbis)". Passepartout, gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • Stibor, Miloslav (1927-2011) Akty. Orbis, Prague,
      Mar. 22, 2012

      Stibor, Miloslav (1927-2011) Akty. Orbis, Prague,

      Est: €200 - €300

      Stibor, Miloslav (1927-2011) Akty. Orbis, Prague, 1967. In-12 (17,5 x 13 cm). Portfolio comprenant 12 épreuves argentiques d'époque (17,5 x 12,5 cm) et un livret de 8 pp. de texte. Chemise cartonnée, illustrée.