Frans Oscar Stenvall Sold at Auction Prices

  • Oscar Frans Stenvall
    Aug. 27, 2013

    Oscar Frans Stenvall

    Est: kr2,000 - kr3,000

    Oscar Frans Stenvall 1856-1916. Interör med virkande kvinna. Signerad O.Stenvall. Olja på pannå, 57,5 x 48.

    Auktionskammare Uppsala
  • Oscar Frans Stenvall 1856-1916. Interör med
    Apr. 09, 2013

    Oscar Frans Stenvall 1856-1916. Interör med

    Est: kr3,000 - kr4,000

    Auktionskammare Uppsala
  • Oscar Frans Stenvall 1856-1916. Läsande man.
    Jan. 25, 2010

    Oscar Frans Stenvall 1856-1916. Läsande man.

    Est: kr1,000 - kr2,000

    Oscar Frans Stenvall 1856-1916. Läsande man. Signerad Oscar Stenvall. Olja på pannå, 45 x 34. Obetydliga retuscher.

    Auktionskammare Uppsala
  • - OSCAR STENVALL 1856-1916 Fiskförsäljerskor,
    Nov. 26, 2009

    - OSCAR STENVALL 1856-1916 Fiskförsäljerskor,

    Est: kr12,000 - kr15,000

    - OSCAR STENVALL 1856-1916 Fiskförsäljerskor, Brügge Signerad Oscar Stenvall. Olja på duk, 84 x 105 cm. Läs mer

    Stockholms Auktionsverket