Ludvik Soucek Sold at Auction Prices

b. 1926 - d. 1978

    • Ludvík Souček (1926-1978)
      Mar. 12, 2020

      Ludvík Souček (1926-1978)

      ABSTRAKCE 1955-1956 Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, adjustovaná na kartonu, původní autorská zvětšenina. 288x232 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora, datace a další poznámky cizí rukou. Stav B. Okrajové partie lehce ušpiněny, pokrčený pravý horní a levý dolní roh. Český spisovatel science fiction a literatury faktu. Je považován za iniciátora hnutí, pozd. organizace Československý fandom, sdružení příznivců sci-fi literatury a filmu. Vystudoval lék. fakultu UK (1945-1951), zpočátku pracoval jako asistent na stomatol. klinice. Později vstoupil do Čsl. lidové armády a necelý rok (1954-1955) strávil v Sev. Koreji jako vojenský lékař. 1955-1964 pracoval jako zubař v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. V letech 1964-1968 působil na Ministerstvu nár. obrany, 1968 krátce na ÚV KSČ, poté v armádní redakci Čsl. televize a 1971-1976 v nakladatelství Albatros. Patřil k propagátorům fotografie, ve víkendové příloze deníku Ml. fronta vedl fotogr. rubriku. O fotografii napsal několik knih (např. Speciální fotografické techniky, 1960; Jak se světlo naučilo kreslit, 1963) a monografií slavných fotografů (Brassai, J. Funke aj.). V r. 1977 byl oceněn jako "zasloužilý pracovník kultury". ABSTACTION 1955-1956 Vintage gelatin silver print on matte paper, mounted on board. 288x232 mm. Copyright credit stamp, signature, date and other annotations in pencil on the verso. Slightly dirty edges, creased upper right and lower left corner. ABSTRAKTION 1955-1956 Silbergelatineabzug auf Mattpapier, adjustiert auf Karton, vintage. 288x232 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift signiert, datiert und andere Notizen (fremde Hand). Randbereiche leicht beschmutzt, Zerknitterte obere rechte und untere linke Ecke.

      Auction House Zezula
    • Ludvík Souček (1926-1978)
      Oct. 07, 2017

      Ludvík Souček (1926-1978)

      JEWISH (LESSER TOWN) CEMETERY. 1940‘s – 1950’s. Vintage matte gelatin silver print. 175x231 mm (179x238 mm). Photographer’s stamp on the verso. Provenance: Private collection, Brno. Condition A.  ŽIDOVSKÝ (MALOSTRANSKÝ) HŘBITOV. 40. - 50. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 175x231 mm (179x238 mm). Verso značeno autorským razítkem. Provenience: Soukromá sbírka, Brno. Stav A.  JÜDISCHER (KLEINSEITNER) FRIEDHOF. 1940s-1950s. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 175x231 mm (179x238 mm). Verso Künstlerstempel. Provenienz: Brünner Privatsammlung. Zustand A.

      Auction House Zezula