Karel Slabbaert Sold at Auction Prices

Painter, Genre Painter, Portrait painter, Etcher

    • *KAREL SLABBAERT (1618-1654) Portret van een jongen ten halven lijve, hoofd naar rechts e
      Dec. 10, 2018

      *KAREL SLABBAERT (1618-1654) Portret van een jongen ten halven lijve, hoofd naar rechts e

      Est: €8,000 - €10,000

      *KAREL SLABBAERT (1618-1654) Portret van een jongen ten halven lijve, hoofd naar rechts en met communieboekje in rechterhand en portret van een meisje ten halve lijve, hoofd naar links, met rammelaar in rechterhand, ter gelegenheid van hun communie. Paneel. Een paar. Beide getekend en gedateerd 'Aet.7.Ano.1652/k.Slabbaert'. Gerestaureerde verticale barst. Retouches. Rond 1618 in Zierikzee geboren, zoon van Carel Slabbaert en Catharina Goltzius. Schildersopleiding in Leiden en Amsterdam. Trouwde in 1645 op 26-jarige leeftijd met Cornelia Bouwens. Terugkeer naar Middelburg waar hij lid wordt van het St.Lucasgilde. Bekend als schilder van portretten, stillevens en genrestukken. In het Zeeuws Museum te Middelburg wordt een portret van een meisje met een mof uit 1650 bewaard (ill., gesigneerd en gedateerd linksmidden: ML K Slabbaert / Anno 1650 opschrift linksmidden: Æ 2 JAER EN 9 MAEND). Als één van de weinige schilders vervaardigde Slabbaert zelf gravures naar zijn portretten. Mogelijk had hij hierdoor connecties met Johannes Sarragon, die eveneens beide disciplines uitoefende en onder meer gravures van schilderijen van de Middelburgse schilder Jeronimus Becx maakte. Karel Slabbaert werd niet ouder dan 35 jaar. Hij overleed in Middelburg in 1654. 64 x 53 (54 x 46 (dagkanten)) Literatuur: K.Heyning, Zeeuwse meesters uit de Gouden Eeuw, een selectie uit de Goedaert collectie, tent.cat.Stadhuismuseum Zierikzee, 25.4.2018-31.3.2019, p.33 *KAREL SLABBAERT (1618-1654) Portrait d'un garçon et d'une fille lors de leur communion. Panneau. Une paire. Signée et datée 'Aet.7.Ano.1652/k.Slabbaert'. Fente verticale restaurée. Retouches. 64 x 53 (54 x 46 (dagkanten)) Literatuur: K.Heyning, Zeeuwse meesters uit de Gouden Eeuw, een selectie uit de Goedaert collectie, tent.cat.Stadhuismuseum Zierikzee, 25.4.2018-31.3.2019, p.33 ENGLISH *KAREL SLABBAERT (1618-1654) Portrait of a boy, holding a communion booklet and portrait of a girl, holding a rattle, on the occasion of their communion. Panel. A pair. Both signed and dated 'Aet.7.Ano.1652/k.Slabbaert'. Restored vertical crack. Touch-ups. 64 x 53 (54 x 46 (dagkanten)) Literatuur: K.Heyning, Zeeuwse meesters uit de Gouden Eeuw, een selectie uit de Goedaert collectie, tent.cat.Stadhuismuseum Zierikzee, 25.4.2018-31.3.2019, p.33

    • Karel Slabbaert Zierikzee, vers 1618 - Middelburg, 1654 Allégorie de la peinture Panneau de chêne, une planche non parquetée
      Nov. 18, 2014

      Karel Slabbaert Zierikzee, vers 1618 - Middelburg, 1654 Allégorie de la peinture Panneau de chêne, une planche non parquetée

      Est: €20,000 - €30,000

      Karel Slabbaert Zierikzee, vers 1618 - Middelburg, 1654 Allégorie de la peinture Panneau de chêne, une planche non parquetée Signé et daté 'K.Slabbaert 16(...)' dans le bas sur l'entablement: Porte une ancienne étiquette de vente 'N° 23 G.Dou(...)', une étiquette ronde portant le numéro '380' et un cachet de cire avec un monogramme au verso 'ALLEGORY OF PAINTING', OIL ON OAK PANEL, SIGNED AND DATED, BY K. SLABBAERT h: 38 w: 29,50 cm Commentaire : De ce rare petit maître qui fut possiblement élève de Dou, on ne connaît qu'une dizaine d'œuvres, dont celles de sa femme et son autoportrait, toutes deux conservées dans la collection Frits Lugt à la fondation Custodia à Paris. Le tableau posé au centre représente probablement un Triomphe de Neptune; on distingue au fond l'artiste occupé à broyer des couleurs. Très bel exemple de vanités produites entre Amsterdam, Middelburgh et Leiden dans la première moitié du XVIIe siècle, ce tableau rend hommage à Dou par le rendu illusionniste des objets, les tons cuivrés et chauds ainsi que par la représentation de la nature morte dans une niche.

    • Karel Slabbaert (Zierikzee c. 1618-1654)
      Jan. 26, 2012

      Karel Slabbaert (Zierikzee c. 1618-1654)

      Est: $50,000 - $70,000

      Karel Slabbaert (Zierikzee c. 1618-1654) Portrait of gentleman, possibly a self-portrait, half-length, in black fancy costume oil on panel 8½ x 6¼ in. (21.6 x 15.9 cm.)