Ladislav Sitensky Sold at Auction Prices

b. 1919 - d. 2009

    • Ladislav Sitenský (1919-2009
      Mar. 12, 2020

      Ladislav Sitenský (1919-2009

      KOUPÁNÍ 30. - 40. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném kartonu, původní autorská zvětšenina. 165x140 mm. Verso tužkou podpis autora a rozměry, barevnou tužkou jméno autora. Stav A. Významný pražský fotograf, jeden z předních českých fotografů 2. světové války, jíž se zúčastnil jako člen československé zahraniční armády na západní frontě. Studoval gymnázium, od 14 let začal fotografovat a již o rok později publikoval časopisecky první snímky. Od roku 1937 přispíval do týdeníků Ozvěny a Ahoj na neděli; velký úspěch sklidily jeho snímky z pohřbu T. G. Masaryka. Po maturitě nastoupil ke studiu architektury na ČVUT. V roce 1939 měl první výstavu a zdokumentoval vpád okupační armády do Prahy. V souvislosti se stipendiem francouzského institutu Ernsta Denise odjel téhož roku do Paříže k architektu Perretovi. Na podzim nastoupil do armády a získal povolení k fotografování. Roku 1940 byl přeložen k letectvu a působil pak v Británii u 312. stíhací perutě RAF. Po válce se vrátil do Československa a začal se plně věnovat fotografování, vstoupil do Svazu výtvarných umělců. Fotografoval pro letecký časopis Rozlet, propagační snímky pro ministerstvo obchodu a zdravotnictví a také pro Čedok, zdokumentoval např. Expo 58 v Bruselu. K jeho dalším zásadním tématům patřila krajina a Praha. Vydal řadu fotografických publikací a vystavoval mnohokrát doma i v zahraničí. Obdržel četná vojenská vyznamenání i ocenění své umělecké tvorby, např. v roce 2007 medaili Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění. BATH 1930`s - 1940`s Vintage gelatin silver print on matte board. 165x140 mm. Signature and dimensions in pencil and artist`s name in crayon on the verso. BADEN 1930s - 1940s Silbergelatineabzug auf Mattkarton, vintage. 165x140 mm. Verso in Bleistift signiert und Abmessungen, Farbstift Name des Autors.

      Auction House Zezula
    • Ladislav Sitenský (1919-2009)
      Nov. 08, 2014

      Ladislav Sitenský (1919-2009)

      Est: Kč3,000 - Kč6,000

      Ladislav Sitenský (1919-2009) Without title. 1960's. Black and white silver bromide photograph on glossy semi-cardboard, probably original authorial enlargement. 302x393 mm. Verso marked with authorial stamp, notes in pencil. Condition A. Ladislav Sitenský (1919-2009) BEZ NÁZVU. 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém polokartonu, pravděpodobně původní autorská zvětšenina. 302x393 mm. Verso značeno autorským razítkem, poznámky tužkou. Stav A. Ladislav Sitenský (1919-2009) OHNE TITEL. 1960-1970. Schwarzweiß-Fotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Halbkarton (Glanz), wahrscheinlich Künstlerabzug. 302x393 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, Notizen mit Bleistift. Zustand A. Odhadní cena: 4 000 - 6 000 Kč / 147 - 220 € 4 000 - 6 000 CZK / 147 - 220 €

      Auction House Zezula
      Nov. 08, 2014

      Ladislav Sitenský (1919-2009)

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Ladislav Sitenský (1919-2009) Without title. 1960's. Colour silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 237x180 mm. Verso marked with authorial stamp, number of the negative in pencil. Condition B. Ladislav Sitenský (1919-2009) BEZ NÁZVU. 60. léta 20. stol. Barevná bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 237x180 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou číslo negativu. Stav B. Ladislav Sitenský (1919-2009) OHNE TITEL. 1960-1970. Farbfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 237x180 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, Negativnummer mit Bleistift. Zustand B. Ladislav Sitenský - významný pražský fotograf, jeden z předních českých fotografů 2. světové války, jíž se zúčastnil jako člen československé zahraniční armády na západní frontě. Studoval gymnázium, od 14 let začal fotografovat a již o rok později publikoval časopisecky první snímky. Od roku 1937 přispíval do týdeníků Ozvěny a Ahoj na neděli; velký úspěch sklidily jeho snímky z pohřbu T. G. Masaryka. Po maturitě nastoupil ke studiu architektury na ČVUT. V roce 1939 měl první výstavu a zdokumentoval vpád okupační armády do Prahy. V souvislosti se stipendiem francouzského institutu Ernsta Denise odjel téhož roku do Paříže k architektu Perretovi. Na podzim nastoupil do armády a získal povolení k fotografování. Roku 1940 byl přeložen k letectvu a působil pak v Británii u 312. stíhací perutě RAF. Po válce se vrátil do Československa a začal se plně věnovat fotografování, vstoupil do Svazu výtvarných umělců. Fotografoval pro letecký časopis Rozlet, propagační snímky pro ministerstvo obchodu a zdravotnictví a také pro Čedok, zdokumentoval např. Expo 58 v Bruselu. K jeho dalším zásadním tématům patřila krajina a Praha. Vydal řadu fotografických publikací a vystavoval mnohokrát doma i v zahraničí. Obdržel četná vojenská vyznamenání i ocenění své umělecké tvorby, např. v roce 2007 medaili Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění. Odhadní cena: 8 000 - 10 000 Kč / 293 - 366 € 8 000 - 10 000 CZK / 293 - 366 €

      Auction House Zezula