Jozko Satin Sold at Auction Prices

Painter, b. 1913 - d. 1956

    • Satin Jozef: Storm in the Tatras (Slovakia)
      Mar. 30, 2019

      Satin Jozef: Storm in the Tatras (Slovakia)

      oil on canvas

      Auction House Groma
    • Jozef Satin (1913-1956)
      Apr. 18, 2015

      Jozef Satin (1913-1956)

      Est: Kč6,500 - Kč13,000

      Jozef Satin (1913-1956) COUNTRY HOUSE IN THE MOUNTAINS. Oil on canvas, 52x67 cm, signed 'J Satin' lower right. Framed. Condition restored. Jozef Satin (1913-1956) VENKOVSKÝ DŮM V HORÁCH. Olej na plátně, 52x67 cm, sign. vpravo dole „J Satin". Rámováno. Stav restaurováno. Jozef Satin - slovenský malíř portrétů, lidových figurálních kompozic, náboženských motivů, krajin a zátiší. Náměty svých děl hledal nejen na Slovensku, ale i v Česku, Rakousku, Itálii, Jugoslávii, Řecku, Albánii, Maroku a po celé Severní Americe. V letech 1937-1939 studoval na Akademii v Praze u prof. Nejedlého. V letech 1941-1943 působil jako stipendista na Akademii v Římě u prof. Bartolliho. V roce 1946 opustil Československo a zamířil do USA. Zemřel pádem z lešení při malování v hamiltonském kostele. Jozef Satin (1913-1956) BAUERNHAUS IN DEN BERGEN. Öl auf Lwd., 52x67 cm, rechts unten sign. „J Satin". Gerahmt. Zustand: restauriert.

      Auction House Zezula