Börje Sandelin Sold at Auction Prices

  • Börje Sandelin, Tillsammans, 14 gravyrer BÖRJE
    Apr. 25, 2013

    Börje Sandelin, Tillsammans, 14 gravyrer BÖRJE

    Est: kr7,000 - kr9,000

    Börje Sandelin, Tillsammans, 14 gravyrer BÖRJE SANDELIN 1926-1970 Tillsammans - en antologi om kärlek Bok, bibliofilupplaga i 5 exemplar (detta ex. nr 5), med 14 gravyrer, signerade och numrerade Sandelin h

    Stockholms Auktionsverket
  • [ PRINTS ]
    Jun. 16, 2011

    [ PRINTS ]

    Est: kr3,000 - kr4,000

    BÖRJE SANDELIN 1926-1970 Pojke i keps Torrnål, signerad och daterad Sandelin -48, påskrift: "Ett exemplar". I. 28,5 x 19,5 cm S. 31 x 22,5 cm

    Stockholms Auktionsverket