Terho Sakki Sold at Auction Prices

    • Terho Sakki*
      May. 25, 2017

      Terho Sakki*

      Est: €150 - €300

      Alastonmalli

      Annmaris Auctions
    • TERHO SAKKI Finland 1930-1997 Liten bäck Signerad
      Oct. 27, 2010

      TERHO SAKKI Finland 1930-1997 Liten bäck Signerad

      Est: kr6,000 - kr8,000

      TERHO SAKKI Finland 1930-1997 Liten bäck Signerad och daterad T. S. -74. Brons, höjd 43 cm. PROVENIENS: Galerie 54, Göteborg 1974

      Stockholms Auktionsverket