Drahomir Josef Ruzicka Sold at Auction Prices

Photographer

    • Drahomír Josef Růžička (1870-1960)
      Mar. 12, 2020

      Drahomír Josef Růžička (1870-1960)

      AUTOPORTRÉT 20. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 225x165 mm. Recto tužkou vpravo dole pod obrazem signováno monogramem. Stav A. Americký lékař a amatérský fotograf českého původu. S rodiči emigroval do USA, medicínu vystudoval ve Vídni a po návratu provozoval ve Spojených státech lékařskou praxi. Fotografování se věnoval od roku 1909, oblíbil si především obyčejné každodenní a také krajinné motivy a v neposlední řadě i New York a jeho architekturu. Zpočátku se inspiroval piktorialismem Alfreda Stieglitze. Přátelil se také s Edwardem Steichenem a Clarencem Hudsonem Whitem, se kterým spoluzaložil společnost Pictorial Photographers of America (1916). Později se přiklonil k puristickému piktorialismu, tvorbě pozitivů ryze mechanickou projekcí negativů odmítající ušlechtilé fotografické procesy. Experimentoval i s barevnou fotografií. V roce 1921 vystavoval v Praze své práce v tomto směru, odmítajícím jakékoli zásahy do negativů i pozitivů. Tato výstava měla zásadní vliv na formování české meziválečné fotografie. Ovlivnil řadu českých fotografů, např. J. Funkeho, A. Schneebergera, J. Rösslera, J. Sudka a další. Jeho díla se nacházejí ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku či J. Paul Getty Musea. SELF PORTRAIT 1920`s Vintage gelatin silver print on matte paper. 225x165 mm. Signed by initials in pencil lower right under the image. SELBSTBILDNIS 1920s Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 225x165 mm. Recto in Bleistift rechts unten unter dem Bild monogrammiert.

      Auction House Zezula
      Mar. 12, 2020

      NEW YORK 1934 Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 345x270 mm (352x277 mm). Verso tužkou podpis autora, datace a další poznámky. Stav B. Při horním okraji stopy po adjustaci. Americký lékař a amatérský fotograf českého původu. S rodiči emigroval do USA, medicínu vystudoval ve Vídni a po návratu provozoval ve Spojených státech lékařskou praxi. Fotografování se věnoval od roku 1909, oblíbil si především obyčejné každodenní a také krajinné motivy a v neposlední řadě i New York a jeho architekturu. Zpočátku se inspiroval piktorialismem Alfreda Stieglitze. Přátelil se také s Edwardem Steichenem a Clarencem Hudsonem Whitem, se kterým spoluzaložil společnost Pictorial Photographers of America (1916). Později se přiklonil k puristickému piktorialismu, tvorbě pozitivů ryze mechanickou projekcí negativů odmítající ušlechtilé fotografické procesy. Experimentoval i s barevnou fotografií. V roce 1921 vystavoval v Praze své práce v tomto směru, odmítajícím jakékoli zásahy do negativů i pozitivů. Tato výstava měla zásadní vliv na formování české meziválečné fotografie. Ovlivnil řadu českých fotografů, např. J. Funkeho, A. Schneebergera, J. Rösslera, J. Sudka a další. Jeho díla se nacházejí ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku či J. Paul Getty Musea. NEW YORK 1934 Vintage gelatin silver print on matte paper. 345x270 mm (352x277 mm). Signed, dated and annotated in pencil on the verso. Traces of adjustment by the upper edge. NEW YORK 1934 Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 345x270 mm (352x277 mm). Verso in Bleistift signiert, datiert und andere Notizen. Am Oberrand Spuren von Adjustierung.

      Auction House Zezula
      Mar. 12, 2020

      OKNO KLÁŠTERA 20. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 153x114 mm. Recto tužkou vlevo dole pod obrazem značeno: "The cloister window", vpravo: "Dr Ruzicka". Verso tužkou podpis autora: "D. J. Růžička". Stav A. Americký lékař a amatérský fotograf českého původu. S rodiči emigroval do USA, medicínu vystudoval ve Vídni a po návratu provozoval ve Spojených státech lékařskou praxi. Fotografování se věnoval od roku 1909, oblíbil si především obyčejné každodenní a také krajinné motivy a v neposlední řadě i New York a jeho architekturu. Zpočátku se inspiroval piktorialismem Alfreda Stieglitze. Přátelil se také s Edwardem Steichenem a Clarencem Hudsonem Whitem, se kterým spoluzaložil společnost Pictorial Photographers of America (1916). Později se přiklonil k puristickému piktorialismu, tvorbě pozitivů ryze mechanickou projekcí negativů odmítající ušlechtilé fotografické procesy. Experimentoval i s barevnou fotografií. V roce 1921 vystavoval v Praze své práce v tomto směru, odmítajícím jakékoli zásahy do negativů i pozitivů. Tato výstava měla zásadní vliv na formování české meziválečné fotografie. Ovlivnil řadu českých fotografů, např. J. Funkeho, A. Schneebergera, J. Rösslera, J. Sudka a další. Jeho díla se nacházejí ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku či J. Paul Getty Musea. THE CLOISTER WINDOW 1920`s Vintage gelatin silver print on matte paper. 153x114 mm. Titled in pencil lower left under the image: "The cloister window", lower right: "Dr Ruzicka". Signed in pencil on the verso: "D. J. Růžička". KLOSTERFENSTER 1920s Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 153x114 mm. Recto in Bleistift links unten unter dem Bild gezeichnet: "The cloister window", rechts: "Dr Ruzicka". Verso in Bleistift signiert: "D. J. Růžička".

      Auction House Zezula
      Mar. 12, 2020

      VÍTĚZNÝ OBLOUK V PAŘÍŽI 1919 Černobílá bromostříbrná fotografie sépiového tónu na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 350x277 mm. Verso tužkou v horním i dolním pravém rohu signováno monogramem, datováno "1919" a další autorské poznámky. Stav B. Americký lékař a amatérský fotograf českého původu. S rodiči emigroval do USA, medicínu vystudoval ve Vídni a po návratu provozoval ve Spojených státech lékařskou praxi. Fotografování se věnoval od roku 1909, oblíbil si především obyčejné každodenní a také krajinné motivy a v neposlední řadě i New York a jeho architekturu. Zpočátku se inspiroval piktorialismem Alfreda Stieglitze. Přátelil se také s Edwardem Steichenem a Clarencem Hudsonem Whitem, se kterým spoluzaložil společnost Pictorial Photographers of America (1916). Později se přiklonil k puristickému piktorialismu, tvorbě pozitivů ryze mechanickou projekcí negativů odmítající ušlechtilé fotografické procesy. Experimentoval i s barevnou fotografií. V roce 1921 vystavoval v Praze své práce v tomto směru, odmítajícím jakékoli zásahy do negativů i pozitivů. Tato výstava měla zásadní vliv na formování české meziválečné fotografie. Ovlivnil řadu českých fotografů, např. J. Funkeho, A. Schneebergera, J. Rösslera, J. Sudka a další. Jeho díla se nacházejí ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku či J. Paul Getty Musea. ARC DE TRIOMPHE IN PARIS 1919 Vintage gelatin silver print on matte paper, sepia tone. 350x277 mm. Signed by initials in upper and lower right corner, dated "1919" and annotated in pencil on the verso. TRIUMPHBOGEN IN PARIS 1919 Silbergelatineabzug in Sepiaton auf Mattpapier, vintage. 350x277 mm. Verso in Bleistift in rechter oberer und unterer Ecke monogrammiert, datiert "1919" und andere Notizen des Autors.

      Auction House Zezula
    • DRAHOMÍR JOSEF RUZICKA, (CZECH/AMERICAN, 1870–1960), VIEW OF NEW YORK CITY FROM CENTRAL PARK
      Sep. 11, 2019

      DRAHOMÍR JOSEF RUZICKA, (CZECH/AMERICAN, 1870–1960), VIEW OF NEW YORK CITY FROM CENTRAL PARK

      DRAHOMÍR JOSEF RUZICKA (czech/american, 1870–1960) VIEW OF NEW YORK CITY FROM CENTRAL PARK Ca. 1930s, printed later. Three photographs. Photographer's initial "R" in ink on lower right below image. Gelatin silver print. Image: 8 3/4 x 7 in. (22.2 x 17.8cm). Sheet: 9 1/2 x 7 in. (24.1 x 17.8cm). After retiring from medicine (he was one of the first doctors to use X-rays), Ruzicka took up photography. When he visited his native Czechslovakia, he shared his modernist techniques and images with local camera clubs, influencing a new generation of photogaphers such as Josef Sudek. Sold with two additional photographs, Old Man Playing Violin, and Charles Bridge, Winter (Prague), both gelatin silver prints, both initialed "R" in ink on verso, each image approximately 8 3/4 x 7 in. (22.2 x 17.8cm), sheet: 9 1/2 x 7 in. (24.1 x 17.8cm).

      Freeman's | Hindman
    • DRAHOMIR JOSEPH RUZICKA (1870–1960)
      May. 24, 2019

      DRAHOMIR JOSEPH RUZICKA (1870–1960)

      Est: €3,000 - €3,500

      New York, 1934 Vintage silver print 34,7 x 24,2 cm Signed and dated by the photographer in pencil on the reverse The buyers premium for all items exported out of E.C. (European Community) is 25%. For items marked with *, sold and/or shipped within the E.C. the premium is 25% plus 20% VAT on hammer price and premium. For all other items (without *) sold and/or shipped within the E.C. (European Community) the premium is 30% (including VAT).

      OstLicht Auctions
    • DRAHOMIR RUZICKA (1870-1960) In old Praha [Prague].
      Oct. 18, 2018

      DRAHOMIR RUZICKA (1870-1960) In old Praha [Prague].

      DRAHOMIR RUZICKA (1870-1960) In old Praha [Prague]. Bromoil print on wove paper, the image measuring 7 1/2x5 3/4 inches (19.1x14.6 cm.), the sheet slightly larger, the mount 13x10 inches (33x25.4 cm.), with Ruzicka's signature and title, in pencil, on mount recto. Circa 1930

      Swann Auction Galleries
      Oct. 11, 2018

      UND BUDHA LACHT!! 20. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie v sépiovém odstínu na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 345x272 mm (353x277 mm). Verso tužkou název díla a další poznámky. Provenience: Soukromá sbírka Francie, získáno z pozůstalosti Jana Lauschmanna po roce 2000. Stav A. Americký lékař a amatérský fotograf českého původu. S rodiči emigroval do USA, medicínu vystudoval ve Vídni a po návratu provozoval ve Spojených státech lékařskou praxi. Fotografování se věnoval od roku 1909, oblíbil si především obyčejné každodenní a také krajinné motivy a v neposlední řadě i New York a jeho architekturu. Zpočátku se inspiroval piktorialismem Alfreda Stieglitze. Přátelil se také s Edwardem Steichenem a Clarencem Hudsonem Whitem, se kterým spoluzaložil společnost Pictorial Photographers of America (1916). Později se přiklonil k puristickému piktorialismu, tvorbě pozitivů ryze mechanickou projekcí negativů odmítající ušlechtilé fotografické procesy. Experimentoval i s barevnou fotografií. V roce 1921 vystavoval v Praze své práce v tomto směru, odmítajícím jakékoli zásahy do negativů i pozitivů. Tato výstava měla zásadní vliv na formování české meziválečné fotografie. Ovlivnil řadu českých fotografů, např. J. Funkeho, A. Schneebergera, J. Rösslera, J. Sudka a další. Jeho díla se nacházejí ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku či J. Paul Getty Musea. UND BUDHA LACHT!! 1920`s Vintage gelatin silver print on matte paper, sepia tone. 345x272 mm (353x277 mm). Titled and annotated in pencil on the verso. Mounted. Provenance: Private collection, France, attained from the estate of Jan Lauschmann after 2000. Condition A. UND BUDHA LACHT!! 1920s Silbergelatineabzug in Sepia-Ton auf Mattpapier, vintage. 345x272 mm (353x277 mm). Verso in Bleistift Titel und andere Notizen. Passepartout. Provenienz: Privatsammlung Frankreich, aus Nachlass von Jan Lauschmann nach 2000 erhalten. Zustand A.

      Auction House Zezula
      Oct. 07, 2017

      IN THE LARK – EVENING. 1930. Vintage matte gelatin silver print. 330x267 mm. Titled, dated, as well as photographer’s initials in ink on the verso. Provenance: Private collection, Czech Republic, Private collection, New York. Condition A/B.  Slightly damaged corners (small holes from pins). IN THE LARK - EVENING. 1930. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 330x260 mm. Verso tuší název díla, datace a monogram autora. Provenience: Soukromá sbírka, Česko, soukromá sbírka, New York. Stav A/B. Lehce poškozené rohy, drobné vpichy po špendlících.  IN THE LARK – EVENING. 1930. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 330x260 mm. Verso in Bleistift Werktitel, Datum und Monogramm des Künstlers. Provenienz: böhmische Privatsammlung, Privatsammlung, New York. Zustand A/B. Leicht beschädigte Ecken, kleine Nadelstiche.

      Auction House Zezula
    • Drahomir J. Ruzicka - "East 42d Str. N.Y.“
      Nov. 30, 2016

      Drahomir J. Ruzicka - "East 42d Str. N.Y.“

      Est: €3,000 - €3,500

      Drahomir J. Ruzicka "East 42d Str. N.Y.“ Signed, dated and titled in pencil on the reverse. Czech translation of the title, dated and numbered by a further hand in pencil Vintage. Gum print 15 1/2 x 13 in.

      Grisebach
    • Drahomír Růžička (1870-1960)
      Oct. 08, 2016

      Drahomír Růžička (1870-1960)

      BY THE WATER. 1919. Vintage matte gelatin silver print. 195x246 mm (202x254 mm). The photograph was originally fixed on a grey cardboard, from which it was teared off. There were residuals of the cardboard on the verso and it was signed, dated and titled by the author on this side. Nowadays the photograph was restored, the residuals of the cardboard were removed and the part with Růžička’s handwriting was fixed to a new paper and attached to the mount. This photograph is very similar to Růžička’s first published print in Czechoslovakia – it was in a magazine „Fotografický obzor” from year 1913. Condition restored. Estimated price: 35 000 - 45 000 CZK / 1 296 - 1 667 € U VODY. 1919. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 195x246 mm (202x254 mm). Fotografie byla původně nalepena na šedé lepence, ze které byla stržena, na rubové straně fotografie bylo větší množství zbytků šedé lepenky a přes ty byla fotografie dodatečně podepsána, datována a označena. Fotografie byla zrestaurována a zbytky šedé lepenky odstraněny, část s Růžičkovým rukopisem byla přenesena na nový papír a ten je nyní přichycen k paspartě. Tento snímek se nápadně podobá vůbec první Růžičkově publikované fotografii u nás – ve Fotografickém Obzoru v roce 1913. Stav restaurováno. Odhadní cena: 35 000 - 45 000 Kč / 1 296 - 1 667 € AM WASSER. 1919. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 195x246 mm (202x254 mm). Fotografie wurde ursprünglich auf grauer Pappe geklebt, niedergerissen, verso mehrere Reste der Pappe geblieben und darüber zusätzlich signiert, datiert und gezeichnet. Fotografie wurde restauriert und Reste der Pappe abgezogen, Teil mit Handschrift des Künstlers auf neues Papier übertragen, jetzt auf Passepartout befestigt. Zustand restauriert. Schätzpreis: 35 000 - 45 000 CZK / 1 296 - 1 667 EUR

      Auction House Zezula
      Nov. 08, 2014

      Est: Kč32,000 - Kč64,000

      Drahomír Josef Růžička (1870-1960) IN PATRAS. 1912. Tinted silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 269x344 mm (380x494 mm). Set on a cardboard by the author, recto lower right on the cardboard signed and dated 'Ruzicka 1912' in pencil, verso 'In Patras / D. J. Ruzicka / 334 - E. 72 S St / New York / Price $25' in ballpoint and dark brown ink. Condition A. Drahomír Josef Růžička (1870-1960) IN PATRAS. 1912. Tónovaná bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 269x344 mm (380x494 mm). Autorsky adjustováno na kartonu, recto na kartonu tužkou vpravo dole podepsáno a datováno „Ruzicka 1912", verso perem a tmavě hnědým inkoustem „In Patras / D. J. Ruzicka / 334 - E. 72 s St / New York / Price $25". Stav A Drahomír Josef Růžička (1870-1960) IN PATRAS. 1912. Vintage Bromsilbergelatineabzug, getönt, Mattpapier auf Karton, 269x344 mm (380x494 mm). Recto rechts unten mit Bleistift signiert und datiert „Ruzicka 1912", verso mit Füller und brauner Tinte „In Patras / D. J. Ruzicka / 334 - E. 72 S St / New York / Price $25". Zustand A. Drahomír Josef Růžička - americký lékař a amatérský fotograf českého původu. S rodiči emigroval do USA, medicínu vystudoval ve Vídni a po návratu provozoval ve Spojených státech lékařskou praxi. Fotografování se věnoval od roku 1909, oblíbil si především obyčejné každodenní a také krajinné motivy a v neposlední řadě i New York a jeho architekturu. Zpočátku se inspiroval piktorialismem Alfreda Stieglitze. Přátelil se také s Edwardem Steichenem a Clarencem Hudsonem Whitem, se kterým spoluzaložil společnost Pictorial Photographers of America (1916). Později se přiklonil k puristickému piktorialismu, tvorbě pozitivů ryze mechanickou projekcí negativů, odmítající ušlechtilé fotografické procesy. Experimentoval i s barevnou fotografií. V roce 1921 vystavoval v Praze své práce v tomto směru, odmítajícím jakékoli zásahy do negativů i pozitivů. Tato výstava měla zásadní vliv na formování české meziválečné fotografie. Ovlivnil řadu českých fotografů, např. J. Funkeho, A. Schneebergera, J. Rösslera, J. Sudka a další. Jeho díla se nacházejí ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku či J. Paul Getty Musea. Odhadní cena: 40 000 - 60 000 Kč / 1 465 - 2 198 € 40 000 - 60 000 CZK / 1 465 - 2 198 €

      Auction House Zezula
    • [ Photograph ]
      Dec. 09, 2011

      [ Photograph ]

      Est: - €1,200

      Ruzicka, Drahomír Josef 1870 Trohová Kamenice - 1960 New York New York/ San Francisco. 19552/1953. 4 vintages. Gelatin silver prints. Mat. 13,2-16,7 x 11,3-11,5cm (14,8-17,8 x 11,8-12cm). A), b) and c) each signed and titled in pencil below the image, c) dated. A) and d) verso inscribed in pencil, d) with address stamp. The titles read as follows: a) Central Park, NY; b) Japanese Garden; c) The saga of Tibe; d) In N.Y. camera club. Photographs each with slight handling traces. Literature: Christian A. Peterson, Daniel Mrázková: The Modern Pictorialism of D.J. Ruzicka. Exhibition catalogue. The Minneapolis Institute of Arts; a.o. Minneapolis 1990. Provenance: Ruzicka estate.

    • RUZICKA, DRAHOMIR (1870-1960) "Dreams of Distant Lands" (The Normandie).
      Oct. 18, 2011

      RUZICKA, DRAHOMIR (1870-1960) "Dreams of Distant Lands" (The Normandie).

      Est: $1,400 - $1,800

      RUZICKA, DRAHOMIR (1870-1960) "Dreams of Distant Lands" (The Normandie). Bromide print, 13 1/2x10 1/4 inches (34.3x26 cm.), with Ruzicka's signature and title, in pencil, on mount recto and his signature and title, in pencil, a date hand stamp and a Portland, Maine Salon label on mount verso. 1940

      Swann Auction Galleries
    • DRAHOMIR RUZICKA
      Dec. 12, 2009

      DRAHOMIR RUZICKA

      World's Fair, New York Signed, dated and annotated 'From the World's Fair, the Trylon and the Perisphere' in pencil on the verso; signed, titled and dated in pencil on the overmat.

      Phillips
    • Dr. Drahomir Joseph Ruzicka (Trhová Kamenice
      Apr. 28, 2008

      Dr. Drahomir Joseph Ruzicka (Trhová Kamenice

      Est: €4,500 - €6,000

      Dr. Drahomir Joseph Ruzicka (Trhová Kamenice 1870-1960 New York) Brooklyn Bridge, 1936, vintage print, silver bromide, verso labelled in pencil: N. Y. 1936, 35,2 x 27,7 cm, verso mounted in passe-partout, the top margin with traces of glue, (EK)

    • RUZICKA, DRAHOMIR JOSEF (1870-1960) "Fishing Boats in Harbor in Winter."
      Oct. 15, 2007

      RUZICKA, DRAHOMIR JOSEF (1870-1960) "Fishing Boats in Harbor in Winter."

      RUZICKA, DRAHOMIR JOSEF (1870-1960) "Fishing Boats in Harbor in Winter." Blue-toned bromide print, 13 1/2x10 3/4 inches (34.3x27.3 cm.), with Ruzicka's hand stamp and title, in pencil, on verso. Circa 1930

      Swann Auction Galleries
    • Ruzicka, Drahomír Josef 1870 Trohová Kamenice - 1960 New York
      May. 11, 2007

      Ruzicka, Drahomír Josef 1870 Trohová Kamenice - 1960 New York

      Est: - €800

      Trinity Church, Winter Morning.: 1930s. Vintage. Gelatine silver print. 16,1 x 11,4 cm (17,4 x 12 cm). Signed and titled below the image in pencil. Page corners minimally bumped. Partial yellowing in the upper image border. Otherwise pristine condition.:

      May. 11, 2007

      Est: - €800

      Winter.: 1930s. Vintage. Gelatine silver print. 15,6 x 11,3 cm (17,8 x 12,1 cm). Signed and titled below the image in pencil. Page corners minimally bumped. Otherwise pristine condition.:

      May. 11, 2007

      Est: - €1,800

      Röder Tor in Rothenburg / "City gate in Rothenburg".: 1936. Vintage. Brom gelatin silver print. 34,7 x 27 cm (35,2 x 27,7 cm). Notes on the reverse: see illustration. Image corners bumped. Fold traces in the right image and page corners, as well as on the right image border. Literature: Christian A. Peterson, Daniela Mrázková. The Modern Pictorialism of D.J. Ruzicka. Ausstellungskatalog The Minneapolis Institute of Arts, Galerie Hlavního Mesta: Prahy. Prague 1990.

      May. 11, 2007

      Est: - €1,400

      Monterey.: 1930s. Three vintages. Gelatin silver prints. a) 15,2 x 10,1 cm (17,4 x 11,2 cm); b) 11,4 x 15,4 cm (12,1 x 16,5 cm); c) 13,4 x 11,4 cm (14,9 x 11,9 cm). Each signed and titled below the image in pencil. Page corners minimally bumped. Oterwise pristine condition. The images have following titles: a) "Monterey morning California" b) "Bay of Monterey - early morning": c) "Daybreak at the fishing harbor".

    • RUZICKA, DR. DRAHOMIR JOSEPH (1870-1960) "The Winding Brook" (Central Park, New York City).
      Dec. 07, 2006

      RUZICKA, DR. DRAHOMIR JOSEPH (1870-1960) "The Winding Brook" (Central Park, New York City).

      Est: $1,200 - $1,800

      RUZICKA, DR. DRAHOMIR JOSEPH (1870-1960) "The Winding Brook" (Central Park, New York City). Blue-toned silver print, 4 1/2x5 1/4 inches (11.5x13.5 cm.), with Ruzicka's signature and title, in pencil, on recto and his notations and signature on verso. Circa 1930 All items are offered for sale subject to Swann Galleries' standard terms and conditions of sale, which are published in our catalogues and are posted below.

      Swann Auction Galleries
    • DR. DRAHOMIR JOSEPH RUZICKA 1870-1960
      Oct. 11, 2005

      DR. DRAHOMIR JOSEPH RUZICKA 1870-1960

      Est: $5,000 - $7,000

      PROPERTY FROM THE MUSEUM OF SCIENCE AND INDUSTRY, CHICAGO SELECTED ARCHITECTURAL IMAGES SELECTED ARCHITECTURAL IMAGES measurements note each approximately 13 1/2 by 10 1/2 in. (34.2 by 26.7 cm.) a group of 4 photographs, including 'Fountain in Ulm,' 'Roma: San Pietro,' 'A Bridge in Venice,' and 'Ambition! (Chrysler Building, New York),' each warm-toned, mounted, signed, and titled by the photographer in pencil and with the Museum's collection stamp, label, and accession number in an unidentified hand in blue pencil, and the first and last with exhibition labels, on the reverse, each overmatted, signed and titled and the last dated by the photographer in pencil on the overmat, circa 1925-31 (4) PROVENANCE Gift of the photographer, September 1933 EXHIBITED Chicago, The Century of Progress International Photographic Salon, 1933 and 1934 These prints of 'Ambition!' and 'A Bridge in Venice': Museum of Science and Industry, Chicago, Imagination to Image, April - September 1999; and traveling thereafter to The Haggerty Museum of Art, Marquette University, Milwaukee, September - December 2000; and The Montclair, New Jersey, Art Museum, January - April 2001 LITERATURE Christian A. Peterson and Daniela Mrázková, The Modern Pictorialism of D. J. Ruzicka (Minneapolis Institute of Arts, 1990), pp. 67 and 72

    • RUZICKA, DRAHOMIR (1870-1960) "Fishing boat."
      May. 26, 2005

      RUZICKA, DRAHOMIR (1870-1960) "Fishing boat."

      Est: $1,800 - $2,200

      RUZICKA, DRAHOMIR (1870-1960) "Fishing boat." Silver print, 13 3/4x10 3/4 inches (34.9x27.3 cm.), with Ruzicka's initials and title, in pencil, on verso. 1930s

      Swann Auction Galleries
    • u - DR. DRAHOMIR JOSEPH RUZICKA 1870-1960
      Apr. 28, 2004

      u - DR. DRAHOMIR JOSEPH RUZICKA 1870-1960

      Est: $5,000 - $7,000

      2 photographs, warm-toned, mounted, signed, titled, and dated by the photographer in pencil on the mount, titled and numbered in unidentified hands on the reverse, overmatted and matted, 1924 and 1939 (Ruzicka, p. 87) (2)

    • DRAHOMIR JOSEF RUZICKA
      Apr. 25, 2003

      DRAHOMIR JOSEF RUZICKA

      (American, b. Czechoslovakia, 1870-1960) PENNSYLVANIA STATION, NEW YORK titled and signed "Pennsylvania Station, New York, DL. J. Ruzicka" in pencil below image on overmat titled "Pennsylvania Station, N.Y." in pencil on verso of mount "Anthracite Photographic Salon, Rating A" stamped on verso of mount "Annual Photographic Salon LDM Sweat Memorial Art Museum, Portland, Maine, 1934" label adhered to verso of mount "Exhibited at the Camera Club of New York, November 1934" label adhered to verso of mount "Ninth Chicago International Salon of Photography, Art Inst. of Chicago, October 1st to 31st, 1938/Chicago Camera Club" label adhered to verso of mount "Exhibited Third Annual Anthracite Photographic Salon, 1938 - Scranton PA." label adhered to verso of mount gelatin silver print mounted on board with overmat image: 135/8 x 10 in. (34.6 x 25.4 cm) paper: 137/8 x 10 in. (35.2 x 25.4 cm) 1919 printed circa 1932 Provenance Argus Ltd., NEW YORK Exhibited PORTLAND, MAINE, Annual Photographic Salon LDM Sweat Memorial Art Museum, 1934 NEW YORK, Camera Club, November 1934 CHICAGO, Art Institute of Chicago organized by the Chicago Camera Club, NINTH CHICAGO INTERNATIONAL SALON OF PHOTOGRAPHY, October 1 - 31, 1938 SCRANTON, PENNSYLVANIA, Anthracite Photographic Salon, THIRD ANNUAL ANTHRACITE PHOTOGRAPHIC SALON, 1938 WOODSTOCK, NEW YORK, Catskill Center for Photography, CORPORATE COLLECTIONS, April 26 - May 27, 1986 MONTCLAIR, NEW JERSEY, Montclair Art Museum, CITY SCENES, September 27, 1997 - January 4, 1998 Literature Bill Jaeger, "Corporate Collecting of Photography," CENTER QUARTERLY, 1986, p. 15 (illustrated) Mrazcova Peterson, THE MODERN PICTORIALISM OF D. J. RUZICKA, 1990, p. 89 (illustrated).

      Phillips