William (1920) Rosenberg Sold at Auction Prices

    • William Rosenberg (1920-2014)
      Oct. 15, 2022

      William Rosenberg (1920-2014)

      Est: kr500 - kr1,000

      Opstilling med løg i kurv, olie på lærred, signeret WR, 40 x 60/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
      May. 21, 2022

      Est: kr800 -

      William Rosenberg (1920-2014)# Komposition, betitlet både - kullen, olie på lærred, usigneret, 85 x 98/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • William Rosenberg(Copenhagen 1920)
      Jun. 30, 2014

      William Rosenberg(Copenhagen 1920)

      Est: €800 - €1,200

      Dagslys - Monogrammed l.r. - Signed and dated 1973 on the stretcher - Oil on canvas, 130.4 x 101.3 cm

      AAG Auctioneers