Johannes Bapt. van Rooy Sold at Auction Prices

Historical-scenes painter, Genre Painter, Portrait painter

    • JEAN-BAPTISTE VAN ROOY (1808-?)
      Feb. 16, 2021

      JEAN-BAPTISTE VAN ROOY (1808-?)

      Est: €300 - €500

      Design for the entry of the Saint-Paul church and Dominicans convent in Antwerp, 1862. Brown ink, over a sketch in pencil. Signed and dated 'Antwerpen den 26 januari 1862/ J. Van Rooy'. Inscription by the artist: 'Antwerpen den 26 januari 1862/ 1.2 / Verandering te doen aen het Kroonement van mynen teekening voor het werk thans in op zigt in S Paulus kerk alhier / J. Van Rooy'. Another, faded and illegible inscription in the upper right corner. One vertical fold, three horizontal folds. Description FR Dessin pour le couronnement de l'entrée monumentale de l'église Saint-Paul et du couvent des Dominicains à Anvers, 1862. Plume d'encre brune sur papier calque avec un dessin à la mine de plomb sous-jacent. Signé et daté 'Antwerpen den 26 januari 1862/ J. Van Rooy'. Beschrijving NL Ontwerp voor de bekroning van de monumentale poort van de Sint-Pauluskerk en dominicanenklooster aan de Sint-Paulusstraat, Antwerpen, 1862. Pen in bruine inkt op kalkpapier over een aanzet in potlood. Getekend en gedateerd 'Antwerpen den 26 januari 1862/ J. Van Rooy'. Eigenhandig opschrift linksboven: 'Antwerpen den 26 januari 1862/ 1.2 / Verandering te doen aen het Kroonement van mynen teekening voor het werk thans in op zigt in S Paulus kerk alhier / J. Van Rooy'. Vervaagd onleesbaar opschrift rechtsboven. Eén verticale vouwlijn, drie horizontale vouwlijnen. Het poortgebouw in neoclassicistische stijl van de Sint-Pauluskerk, maakt deel uit van het vastgoedproject dat door de kerkfabriek van de Sint-Pauluskerk tot stand werd gebracht aan de zuidzijde van de nieuw aangelegde Sint-Paulusstraat. De architect Bartholomeus De Proost tekende in 1854 het ontwerp van het geheel, dat ook de tuinmuur van de pastorie omvatte. Het poortgebouw werd opgetrokken in 1859-1862, met beeldhouwwerk van Jean-Baptiste Van Rooy.

    • TABLEAUX
      Jun. 19, 2019

      TABLEAUX

      Est: €1,500 - €2,000

      Huile sur papier marouflé sur panneau "La femme de chambre". Signé J.-B. Van Rooy et daté 1830 à Rome. Ecole belge. Dim.:57,5x41,5cm.