Arent Ronda Sold at Auction Prices

Painter, Water colorist

    • Arent Ronda (1922-1986) Optocht, gesigneerd en gedateerd l.o. 66,
      Apr. 25, 2023

      Arent Ronda (1922-1986) Optocht, gesigneerd en gedateerd l.o. 66,

      Est: €75 - €100

      Arent Ronda (1922-1986) Optocht, gesigneerd en gedateerd l.o. 66, gouache, 56 x 40 cm

      Veilinghuis Van Spengen
    • Arent Ronda (1922-1986)
      Apr. 12, 2017

      Arent Ronda (1922-1986)

      Est: €200 - €300

      Abstracte compositie rechtsboven get en in dorso get. en 'Warffum (Holland)' olieverf op doek, 88x87 cm

    • Arent Ronda (1922-1986)
      Apr. 12, 2017

      Arent Ronda (1922-1986)

      Est: €200 - €300

      Abstracte compositie linksonder get. en in dorso get. en gedateerd 'Warffum (Gr.)' 1975 olieverf op doek, 88x98 cm

    • Arent Ronda (1922-1986)
      Apr. 12, 2017

      Arent Ronda (1922-1986)

      Est: €200 - €300

      'Compositie 1' rechtsboven en linksonder get., tevens in dorso get. en gedateerd 'Warffum' 1972. olieverf op doek, 98x88 cm

    • Arent Ronda (1922-1986)
      Apr. 12, 2017

      Arent Ronda (1922-1986)

      Est: €200 - €300

      Abstracte compositie linksonder get. en in dorso get. olieverf op doek, 93x88 cm ---------------- Arent Ronda (Zuidlaren, 22 maart 1922 - Zuidlaren, 30 december 1986) volgde vanaf 1939 een opleiding aan de Academie Minerva in de stad Groningen, met enige jaren onderbreking vanwege de Tweede Wereldoorlog. Vanaf 1950 werkte hij als tekenleraar, vanaf 1963 was hij docent tekenen en kunstgeschiedenis aan de chr. kweekschool in Groningen. In 1962 publiceerde hij Experimentele expressie: een methode voor artistieke vorming. Hij was naast zijn docentschap actief als schilder en betrokken bij de oprichting van kunstkring De Drentse Schilders in 1946 en het Drents Schildersgenootschap in 1954. Hij schilderde fauvistisch en impressief. In de jaren vijftig werd Ronda adviseur van een verffabriek, waar hij zich bezighield met proeven met verfsoorten en -samenstellingen, dit leidde mede tot een meer experimenteel abstract eigen werk. Bron: Wikipedia.

    • Ronda, Arent (1922 Zuidlaren 1986) "Untitled"
      Dec. 14, 2016

      Ronda, Arent (1922 Zuidlaren 1986) "Untitled"

      Est: €200 - €300

      Ronda, Arent (1922 Zuidlaren 1986) "Untitled", oil / canvas, 88 x W 98 cm h.

      Veilinghuis Omnia
      Dec. 14, 2016

      Est: €200 - €300

      Ronda, Arent (1922 Zuidlaren 1986) "Untitled", oil / canvas, 87 x W 87 cm h.

      Veilinghuis Omnia
      Dec. 14, 2016

      Est: €200 - €300

      Veilinghuis Omnia
      Dec. 14, 2016

      Est: €200 - €300

      Ronda, Arent (1922 Zuidlaren 1986) "Untitled", oil / canvas, 93 x W 88 cm h.

      Veilinghuis Omnia